Spor

Yeni BİSK Yönetimi Asım Özdemir'i uğurladı

Yeni BİSK Yönetimi Asım Özdemir'i uğurladı
2014.09.09 00:00
| | |
4270

Olağanüstü Kongre'yle bayrak değişimi yaşayan (BİSK) yeni yönetimiyle ilk etkinliğini Beykoz Belediyesi BEYTAŞ Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

İlçe Spor Kulüplerinin Başkan ve Yöneticilerinin katıldığı etkinlikte, görevini devreden Başkan Asım Özdemir'e 2 ayrı plaket takdim edildi.

Asım Özdemir duygusal bir konuşma yaptı

BİSK Başkanlığını devreden Asım Özdemir, yaptığı konuşmada oldukça duygusal ifadeler kullanırken, Amatör Spor Kulüpleri camiasını çok sevdiğini saygı duyduğunu ifade etti. "Yıllardır sizlerle, birlikte heyecanlandık. Birlikte hüzünlendik; birlikte kırgınlıklar, sevinçler yaşadık. Epeyce bir mesai harcadık. Sizleri kalbimle sevdim, kalbimle selamlıyorum ve de kalbimle de Allahaısmarladık diyorum" şeklinde konuşan Asım Özdemir'e Kulüpler Birliği adına Başkan Abdullah Yümsel tarafından ve Anadolukavağı Spor Kulübü Başkanı Serdar Lüleburgaz tarafından ayrı ayrı plaket takdim edildi.

BİSK Yeni Başkanı Abdullah Yümsel yaptığı konuşmada, bundan sonra ciddiyetle çalışma yapılacağını söylerken, ilçe spor kulüplerinin ilçe gençliğinin kötü alışkanlıklara bulaşmaması için önemli bir misyonu olduğunu söyledi. Her zaman birlik ve beraberlikten yana bir görüntü arz edilmesi taraftarı olduğunu söyleyen Yümsel, yaşanan kırgınlıkların ortadan kalkması yönünde çalışacaklarını hatırlatıp, şunları kaydetti:

"Bugüne değin Beykoz Kulüplerinde, Kulüpler Birliği'nde görev yapan pek çok dostumuz arkadaşım oldu, yarın da olacak. BİSK'in kuruluşundan beri hizmetleri emekleri geçen arkadaşlara teşekkürler ediyorum. Bugün burada bulunan, bir asrı geçen tarihleriyle iki kulübümüzü anmadan geçemeyiz: Beykoz ve Anadoluhisarı kulüplerimizin öz geçmişlerine son derece saygı duymalıyız. Bu süreçte Amatör Spor Kulüpleri olarak ilçemize, gençlerimize ve diğer insanlarımıza herhangi bir spor kulübü olarak verilen hizmetin Umre'ye gidip gelmek kadar da anlamlı ve sevap olduğunu söylemek isterim. Çok kutsal bir görevimiz var. Her şeyden önce gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan kurtarmak, onları kaptırmamak, bulaştırmamak için onları topluma yararlı birer fert olmaları için çalışıyoruz. Sizler bu çocuk ve gençlere kapılarınızı ardında kadar açarak enerjilerini buralarda sportif faaliyetler ile atmaları yönünde çalışmaktasınız, dolayısı ile çok anlamlı bir görev ifa etmektesiniz.

Eskiden devletten yardın alınmazdı

İlçedeki spor kulüplerinde ortalama 400 dolayında sporcu ile genel toplamda ne kadar büyük bir camia ortaya çıkardığınız bir gerçek. Geçmişte spor kulüpleri olarak Devletten bir yardım alınması söz konusu olmazdı, şimdilerde Belediyeler ve diğer kurumlar ile maddi ve malzeme yardımları alınmakta. Bunu oldukça anlamlı buluyoruz. Bakın biz Beykoz ilçesinde bir grup arkadaşımız ile yola çıkıp Türkiye genelinde ilk İlçe Kulüpler Birliğini kurduktan sonraki süreçte önce İstanbul genelinde ve ardından Türkiye'nin birçok ilinde bu birlikler kurulmaya başlandı. Hatta geçtiğimiz aylarda Avrupa ülkelerinde de bu yönde ilk birliklerin kurulmaya başlandığı gerçeği de ortada iken Beykoz olarak bu alanda ilk ve öncü olmanın gururunu hep birlikte yaşamalıyız.

Çalışırsak itibarımız olur

Tabi bu yapımız ile şu anda Beykoz İlçe Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'in nezdinde nazarı itibarımızın olmasını da unutmamak gerekir. Bundan sonra da aynı bakış açısının devam edeceğini söyleyebiliriz. Yalnız bizler kulüpler olarak çalışkan üretken olursak o derece itibarımız da olur. Bizler Kulüpler Birliği olarak sizlerden daha büyük katkı bekliyoruz. Ufak tefek sıkıntılarınızın olduğunu duyuyorum, biliyorum. Biz de eski-yeni ayrımı kesinlikle yoktur! Herkesin yapabileceği olduğu düşüncesindeyim. Yeter ki bizler birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Samimiyetinize, ciddiyetinize inandığım için buradayım. Meselelere ben olarak değil biz olarak bakılmasını öneriyorum ki, bu ciddiyetinizin bir göstergesi olsun. Kulüpler olarak bizler hazırlayacağınız projeler ile gelmeniz istiyoruz"

BİSK Başkanı Abdullah Yümsel daha sonra aylık toplantı günlerinin belirlenmesi yönünde önerileri alırken, sonuç olarak 'her ayın ilk Cuma günü saat 20.00'de...' toplanılmasında mutabık kalındı. BEYTAŞ Restoran'daki toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konulardaki görüşlerini aktardı.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği, BİSK, Abdullah Yümsel, Asım Özdemir, Serdar Lüleburgaz, BEYTAŞ, Uğurlama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"