Yaşam

Yeni Bilgi Evi Kavacık’ta hizmete girdi

Yeni Bilgi Evi Kavacık’ta hizmete girdi
2014.07.29 00:00
| | |
18773

"Bilgi Kuşakları İçin Adım Adım” Projesi kapsamında Beykoz Belediyesi’nin ilçede açtığı Bilgi Evleri’nin bir yenisi Kavacık’ta hizmete girdi.

Beykoz’da yaşayan herkesin bilgiye eşit ve kolay ulaşabilmesi amacıyla Beykoz Belediyesi’nin başlattığı “Bilgi Kuşakları İçin Adım Adım” Projesi kapsamında Kavacık’ta açılan Bilgi Evi’nde internet bağlantılı 13 bilgisayar bulunuyor.

Üye olan herkes Bilgi Evi’ndeki hizmetlerden ücretsiz yararlanabiliyor.

Beykozlu hayırsever iş adamı Muammer Özer’in katkılarıyla yaptırılan Bilgi Evi’nin açılışında Kavacık İlköğretim Okulu Öğrencileri ve Ordu Mesudiyeliler Derneği Halk Oyunları Ekipleri folklor gösterileri sergiledi.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün açılışını yaptığı yeni Bilgi Evi’yle bugüne kadar açılan Bilgi Evleri’nin sayısı 11’e ulaştı.

Bilgisayar eğitimleri verilecek

Özellikle evinde bilgisayarı olmayan ilçe sakinlerinin yararlanmasını amacıyla kurulan Kavacık Bilgi Evi, hafta içi her gün ve cumartesi günleri 10:00-18:00 saatleri arasında hizmet verecek. Öğrenci ve gençlere rehber öğretmen eşliğinde araştırma yapma imkânı sunan Bilgi Evi’nde okul saatleri dışında mahalle sakinlerine yönelik bilgisayar ve internet eğitimleri de verilecek.   

Ülkemizde eğitimde ve bilgiye ulaşmakta herkesin fırsat eşitliğinden yararlanamadığını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, yalnızca merkezi noktalarda değil köylerde de bilgi evleri açtıklarını böylelikle ilçe sakinlerinin bilgiye kolaylıkla ulaşma imkânına kavuştuğunu söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bilgi Kuşakları İçin Adım Adım, Beykoz Belediyesi, Bilgi Evleri, Kavacık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"