Yener Kaya Beykoz’da izdiham yarattı

  • Güncelleme: 25.03.2012 00:11
  • Okunma: 9028 kez
  • Yorum: 0
1 Nisan 2011 günü yapılacak kongre öncesi Başkan Adayları son turlarını yapıyor… Adayların delegeler üzerinde çalışmaları devam ediyor…
Yener Kaya Beykoz’da izdiham yarattı

CHP’nin etkili isimlerinden, eski sendikacı Yener Kaya’nın, İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde delegelere verdiği kahvaltıda izdiham yaşandı, çok sayıda partili yer bulmayarak ayakta kaldı.

Yaklaşık 500 dolayında davetlinin katıldığı konuklar arasında, köy ve mahalle muhtarları, meclis üyeleri ve parti Yönetim Kurulu üyeleri de vardı.

Şeref Özbek ve Burcu Çetinkaya’nın sunumunu birlikte yaptıkları program öncesi kısa bir konuşma yapan Şeref Özbek, memleketin bitik ve harap durumda olduğunu ifade ederek, ant içtiklerini ve tüm kaleleri fethedilmiş olsa da mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Yener Kaya ise, CHP’liler olarak Beykoz’un geleceği için bir araya geldiklerini ifade ederek, “bugün birlik beraberliğimizin başladığı gündür” dedi.

“2002’de AK Parti iktidara geldi. Bugün batlığımızda devletin tüm kademeleri işgal edilmiştir. Tüm birimlere kendi yandaşlarını yerleştirmişlerdir.  Basın özgürlüğünü kaybetmiştir. Yüksek Yargı Kurumları olan Danıştay ve Sayıştay gibi yerlere kendi adamlarını yerleştirdiler. Kimsenin özgürlüğü kalmadı” şeklinde konuşan Yener Kaya,“bundan kurtulmanın tek yolu seçimlerdir” dedi.

Birleşelim dedim ama olmadı

“Artık CHP’de seçme, seçilme hakkı batılı düzeye gelmiştir. 2 Nisan itibari ile üye yapmaya başlayacağız. 3 ay sonra ise eğitimlere başlayacağız. Örgütlenme bizim için çok önemli. Bu iktidardan ancak örgütlenerek kurtulabiliriz.”  ifadelerine yer veren Yener Kaya, 1 hafta sonra yapılacak kongre için birleşme teklifi yaptığını fakat kabul görmediğini söyledi.

2014 yılında İstanbul’u ve Beykoz’u almak için çok çalışmaları gerektiğine vurgu yapan Kaya, 2 Nisan’dan itibaren yerel seçimler için çalışmalara başlayacaklarını ve CHP’yi mutlaka zafere ulaştıracaklarını dile getirdi.

1 Nisan’da yapılacak olan kongreden kim galip çıkarsa çıksın yanında olacağını, parti tüzüğünü uygulayacağını ve her şeyi ön seçim ile yapacağını da sözlerine ekleyen Yener Kaya, “Biz birlik içinde olursak Beykoz’u ve İstanbul’u alırız” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, CHP, Yener Kaya, Kongre

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz