Yelp kullanıcıları Beykoz'a geldi

  • Güncelleme: 13.12.2015 22:13
  • Okunma: 6759 kez
  • Yorum: 0
Yerel işletmeleri bir araya getiren Yelp, kullanıcılarını BEDES'te buluşturdu.
Yelp kullanıcıları Beykoz'a geldi

Yerel işletmeleri bir araya getiren Yelp, kullanıcılarını BEDES'te buluşturdu.

Amerikan çok uluslu şirketi Yelp'in Türkiye kullanıcıları Beykoz'da buluştu. Yerel işletmeleri bir araya getiren ve dünyanın dört bir yanından aylık 89 milyon tekil kullanıcının ziyaret ettiği Yelp, Beykoz Eğitime Destek Derneği'nde (BEDES) sosyal sorumluluk projesi kapsamında kullanıcılarını bir araya getirdi. Yelp İstanbul Sorumlusu Gülfem Hanım öncülüğünde bir araya gelen Yelp Gönüllüleri, birlikte BEDES Atölyesi'nde hem iş yaptı hem de eğlendi. Renkli iplerle örgü ören Yelp'liler Beykoz'da güzel bir akşam geçirdi.

Çağımızın en önemli buluşlarından birisi olan cep telefonları, gelişen teknolojiyle birlikte kapsam ve etki alanını sürekli genişletiyor. Akıllı telefonlara indirilebilen uygulamalardan birisi olan Yelp, 2004 yılından bu yana tüm dünyadaki kullanıcılarına eşsiz bir hizmet sunuyor. Yelp uygulamasını telefonlarına indiren kullanıcılar, gezilebilecek yerler ve gidilebilecek restoranlar, kuaförler gibi yerel işletmelerle ilgili olarak diğer Yelp kullanıcılarıyla irtibat kurabiliyor. İlk olarak San Francisco'da ortaya çıkan ve ardından kısa sürede tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşan Yelp uygulamasının İstanbul gönüllüleri, eğitime destek vermek ve sosyal bir projede bir araya gelmek için Beykoz'u tercih etti. BEDES'te buluşan Yelp'liler hem örgü ördü hem de eğlendi.

‘Yelp kullanıcıları, Beykoz’dan mutlu ayrıldı’

BEDES Başkanı Gülay Demirel'in de bir ara gruba katılarak, eline şiş alıp 'şapka' ördüğü Yelp etkinliğinde, aynı zamanda eğitime destek olunacağı da öğrenildi. Buna göre Yelp gönüllüleri tarafından örülen örgüler, eğitim gören öğrencilere destek amacıyla satılacak. Elde edilen gelir ise BEDES'ten burs alan öğrenciler için harcanacak. Öte yandan Yelp Gönüllüleri, BEDES’te gerçekleştirdikleri etkinlikten oldukça mutlu ayrıldı. Dost Beykoz’a özel olarak açıklama yapan gönüllüler, Yelp Uygulamasını indiren kişiler olarak sıklıkla bir araya geldiklerini dile getirdiler. İstanbul’un dört bir yanını dolaştıklarını anlatan Yelp’liler Beykoz’da geçirdikleri saatlerden ise övgüyle bahsedeceklerini dile getirdiler. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz