Spor

Yediyüz Beykozlu birlikte koştu

Yediyüz Beykozlu birlikte koştu
2014.08.11 00:00
| | |
6618

Bu yıl 5.'si düzenlenen Geleneksel Halk Koşusu'na Beykozlu sporseverler akın etti.

Yağan yağmura aldırmayan yaklaşık 700 Beykozlu'nun ter döktüğü koşuya, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanısıraAK Partili Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı. Toplam 16 bin Lira ödül dağıtılan Halk Koşu'nda konuşan Başkan ÇelikbilekBeykozluları 19 Mayıs 2014tarihinde gerçekleştirilecek olan 'Başkanlık Koşusu'na davet etti.

Beykoz Belediyesi önünden başlayan Halk KoşusuElmalı Kavşağı'nda yarışmacılara numara dağıtılması sonrası yine Belediye binası önünde sona erdi. Toplam 5 kilometrelik koşu için Başkan Çelikbilek, "Gelecek yıl bunu 10 kilometreye de çıkarabiliriz. Biz aslında dışarıdan da katılım olsun istiyoruz ancak onlar gelip tüm ödülleri toplayıp götürüyorlar, Beykozlulara bir şey kalmıyor. Azıcık Beykoz olarak form tutalım, belki ileride yine Beykoz dışından da katılım kabul ederiz" şeklinde konuştu.

'Paşabahçe damga vurdu'

Yarışmaya katılıp dereceye giren Beykozlular, ödüllerini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yardımcıları Salim ÖztürkHanefi Dilmaç ve Muharrem Kaşıtoğlu'nun elinden aldı. İlçe Gençlik Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey, Beykoz Belediye Meclisi Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin ve AK Parti İlçe BaşkanıAdem Sefer de ödülleri takdim eden isimler arasındaydı. Yaş ve cinsiyet farklılığına göre toplamda 30 sporcunun ödüle layık görüldüğü koşuya Paşabahçe İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Özdemir'in yetiştirdiği öğrenciler damga vurdu. Yarışmada dereceye giren 30 kişiden 10'u Uğur Hoca'nın öğrencileriydi. Aynı zamanda Haliç Üniversitesi'nde öğrenci olan ve 18-25 yaş arası Bayanlar kategorisinde 1. olan Miray GürUğur Hoca'nın yetiştirdiği diğer sporcularla birlikte Dost Beykoz'a özel poz verdi.

'Muhtarlar da koştu'

Yağan sağanak yağışa aldırmayan Beykozlu sporseverlerin arasında muhtarlar da vardı. Sağlıklı yaşama önem veren pek çok muhtar yarışmada boy gösterirken, dereceye girenlere ödül de verildi. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Muhtarlar Kategorisi'nde birinciliğiRüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, ikinciliği Paşabahçe Muhtarı Kamil Sarıkaya ve üçüncülüğü ise Anadolukavağı Muhtarı Serdar Lüleburgaz aldı.

Kategorilere göre derece alan Beykozlu sporcular ise şu şekilde sıralandı: 

Bayanlar: 

14-17 yaş

1.Yaren Saraç

2.Elif Koca

3.Burcu Dikmen 

18-25 yaş

1.Miray Gür

2.Rabia Taşova

3.Bahar Demiray

26-34 yaş

1.Sema Onay

2.Çiğdem Kıhrı 

35-44 yaş

1. Mine Kılıçaslan

2. Gülşah Zararsız

3.Sevgi Can Arslanbaş 

45 yaş üstü

1. Kerime Özkan

2. Emine Semra Hergülman

3. Semiha Poyraz 

Erkekler 

14-17 yaş

1.Şahin Akbacak

2.Yılmaz Yıldız

3.Enes Kadir Akçay 

18-25 yaş

1.Yıldırım Alkan

2.Halil Yalçın

3.Hasan Güler 

26-34 yaş

1.Aytekin Sanin

2.Orhan Şimşek

3.Mehmet Köse 

35-44 yaş

1. Şenol Erdoğan

2. Ufuk Öztürk

3.Kemal Balcı 

45 yaş üstü

1.Zafer Tayyar Özdeniz

2.Salim Keleş

3.Hikmet Gürer

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Halk Koşusu, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"