Yavuz Ailesi’ni Allah korudu...

  • Güncelleme: 23.05.2015 17:10
  • Okunma: 6917 kez
  • Yorum: 0
İBB’nin ihale ettiği firmanın yapımını sürdürdüğü Beykoz Akbaba’da dere ıslah çalışmalarının yapıldığı bölgede büyük bir felaketin eşiğinden dönüldü.
Yavuz Ailesi’ni Allah korudu...

Akbaba Mahallesi Gürsel Çıkmazı’nda dere ıslah çalışmalarında kullanılmak üzere blok taş getiren tır kamyonu az kalsın mahallede bir felakete yol açıyordu. Mahalle sakini Kamil Yavuz’un, “bu tır kamyonu bu yoldan geçmez, az ilerde dönemeç var. Oradan dönemezsin” şeklindeki tüm uyarılarına rağmen, yükünü boşalttıktan sonra geçemeyeceği bir yoldan geçmeye çalışan tır şoförü el frenini çekmeden koca tır kamyonunu rampanın ortasında bırakıp aşağıya indi.

Tır kamyonunu rampanın ortasında bırakıp yola bakmak için inen şoför el frenin çekmeyince geri doğru gitmeye başlayan tır, az önce şoförü uyaran Kamil Yavuz’un hayatına mal oluyordu. Yol güzergâhında olan Kamil Yavuz tır kamyonunun geriye doğru kaydığını görünce kendini yolun dışına atarak kurtarırken, yol güzergâhında çocukların olmaması da büyük bir felaketi önledi.

Geriye doğru kaymaya başlayan tır kamyonun kafasının yoldan çıkmasıyla felaket ucuz atlatıldı. Yoldan çıkarak, geriye doğru kayan 34 HUL 98 plakalı tır, Kamil Yavuz’un evinin önündeki bahçeye düştü… Tüm uyarılara rağmen yoldan gitme konusunda ısrarcı olan tır şoförüne mahalle sakinleri tepki gösterirken, durum İBB’ye iletildi.

Yaşanan olay sonrası İBB yetkilileri Yavuz Ailesinden özür dilerken sorumsuz davranan tır şoförünün işine son verildiği bildirildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz