Yaşam

Yavru martı Beykoz’da emin ellere teslim edildi

Yavru martı Beykoz’da emin ellere teslim edildi
09.07.2017 20:07
| | |
4025

Bulduğu yavru martıya sahip çıkan Eda Hanım, martının anne ve babasının gelmemesi üzerine Beykoz’un yaban hayat fotoğrafçısı Berat Akkaş’tan yardım istedi.

“3 gün bahçemizde beslemeye çalıştık. Anne ve babası gelir diye düşündük fakat gelmedi ve martı iyice güçsüz kalmıştı” şeklinde konuşan Eda Hanım daha önce Dost Beykoz’da haber olmasıyla hatırladığı yaban hayat fotoğrafçısı Akkaş’a ulaşıp, ondan yardım istediğini açıkladı.

Yavru martıyı teslim alan Berat Akkaş ise, “martıyı aldığımda oldukça güçsüz ve zayıf kaldığını fark ettim. Yuvadan düşmüş ya da anne babası yuvadan atmış olabilir.” şeklinde konuştu.

“Doğa da bu tür olaylar olabiliyor. Zayıf ve güçsüz kalan yavruları ebeveynler dışlayabilir ve yuvadan atabilir” ifadelerini kullanan Akkaş,  “ama bu yavru martı şanslıydı çünkü duyarlı Beykoz halkı ona sahip çıktı” dedi.

Daha sonra Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü ile irtibata geçtiklerini ve yavru martıyı teslim ettiklerini anlatan Berat Akkaş, Kanlıca Orman İşletme personelinin kendilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiğini ve “İstanbul’un Korunan Alanları” adlı bir kitap verdiklerini kaydetti.

Eda Hanım, Tolga Akkaş’ta ilgililere teşekkürlerini dile getirdi…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Basını, Berat Akkaş, Yavru Martı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"