Siyaset

Yaşar Okuyan’dan Dost Beykoz yazarına şok sözler

Yaşar Okuyan’dan Dost Beykoz yazarına şok sözler
05.09.2016 18:56
| | |
5973

Video galeri

Dost Beykoz Yazarı Çağlar Cilara’nın KRT’de yaptığı Haber Özel programına konuk olan eski Bakan Yaşar Okuyan çarpıcı açıklamalar yaptı.

Dost Beykoz Yazarı Çağlar Cilara'nın programına katılan eski Çalışma Bakanı Okuyan, bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer almanın milli bir görev olduğunu söyledi. Okuyan ayrıca, darbe girişimi karşısında gösterilen tavır ile ilgili, "Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın ortaya koyduğu tavrı gösterecek adam yok" diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YANINDA OLMAK MİLLİ GÖREVDİR"

Geçmişte hükümeti sert bir dille eleştiren eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, geçtiğimiz aylarda yine KRT'de Cilara'nın programında, Amerika'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı darbeyle devirmeye çalıştığını söylemiş ardından 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleşmişti. Okuyan, haklı çıktığını söyleyerek, bu süreçten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında durmanın milli bir görev olduğunu ifade etti.

"TAYYİP ERDOĞAN'IN YANINDA OLMAYIP TÜRKİYE DÜŞMANLARININ YANINDA MI OLACAKSINIZ"

Okuyan, "Tayyip Erdoğan'ın yanında durmayacaksınız, gidip ne yapacaksınız, taraflar belli, yol ayrımına gelmiş Türkiye, ya Türkiye'yi savunacaksınız, ya Türkiye'nin düşmanları ile birlikte olacaksınız" diye konuştu.

"TAYYİP ERDOĞAN GİDERSE TÜRKİYE İŞGAL EDİLİR"

Amerika-CIA özellikle MOSSAD'ın Türkiye'de at değiştirmek değil süvariyi değiştirmek istediğini söyleyen Okuyan, "Tayyip Erdoğan'ın uzaklaştırmak istiyorlar. Tayyip Erdoğan'ı siz oradan indirdiğiniz vakit yerine kim gelirse gelsin, AKP'nin içinden kim gelirse gelsin, 30 sene daha Amerika'nın kucağından inemeyiz. Amerika'nın, CIA'nın desteklediği bir pozisyonda BOP projesinin uygulama alanı haline gelmiş olan Güneydoğu'da 13 vilayet elimizden çıkar" diye konuştu. 

"15 TEMMUZ'DA IŞİD VE PKK TÜRKİYE'Yİ İŞGAL EDECEKTİ"

Yaşar Okuyan 15 Temmuz gecesi IŞİD ve PKK'nın Türkiye'yi işgal etmek için hazır beklediği bilgisini de paylaştı.

"Bakın ben size çok mahrem bir bilgi vereceğim" diyerek sözlerine başlayan Okuyan korkunç planı anlattı: 

"Çok önemli. O gece, darbe teşebbüsü gecesinde sınırdaki iki ilçemizin karşılarında birinde PKK birinde de IŞİD var. IŞİD aşağı yukarı 400-500 kişilik bir militan grubu, PKK da ise üç bine yakın bir hazır kuvvet bekliyordu. Türkiye'de o darbe gerçekleşmiş olsaydı bunlar hemen oradan girip mevzi tutacaklardı. FETÖ'cüler tamamen Amerika ve CIA ile bağlantılı şekilde bizim yaptığımız operasyonları dumura uğratmak için görevlendirilmişler ve karşı tarafla sürekli işbirliği yapıyorlar." 

Yaşar Okuyan bu sözlerinin ardından iç politikayı ve geçmişi bir kenara bırakarak herkesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olmaya davet etti.

"TAYYİP ERDOĞAN 'GEÇMİŞTE ŞUNU YAPTI BUNU YAPTI' DEMEK DÜŞMANIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEKTİR"

"Bu gelinen noktada bakın dikkat edin, iç politikayı bir tarafa koyalım, yani şuanda iç politika önemli değil, geçmişte Tayyip Erdoğan şunu yaptı bunu yaptı, evet doğru Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı Türkiye'nin bugüne getirilmesinde en önemli sorun, onları koyuyorum bir tarafa ama gelinen noktada dikkat edin Amerika, CIA, MOSSAD, AB, bunların hepsi, FETÖ denilen yılan, onun çetesi, onun ötesinde IŞİD, YPG, PKK hepsi birleşmişler, kime karşı, Türkiye'ye karşı. Kimi devirmek istiyorlar, öncelikle Tayyip Erdoğan'ı. Çünkü Tayyip Erdoğan geçmişteki bütün hatalarının üzerine şuanda doğru bir strateji ile kararlı bir şekilde gidiyor ve dolayısıyla şimdi burada Tayyip Erdoğan düşmanlığı, Tayyip Erdoğan'ın geçmişi, şunu yaptı bunu yaptı tartışmaları bana göre düşmanın ekmeğine yağ sürmektir. Şunu çok net söylüyorum, bugün Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı köşkünde kim oturursa otursun, Ahmet Mehmet, ama bu doğru işleri yapıyorsa bizim Türk milleti olarak bu kadar içeriden ve dışarıdan ihanet odaklarının karşısında, saldırılar karşısında mutlaka ve mutlaka siyasal tartışmaları daha sonraya erteleyerek mutlaka ve mutlaka Tayyip Erdoğan'ı desteklemek ve Cumhurbaşkanı'nın, devletin başı olarak onun yanında yer almak bir milli görevdir. Geçmişi karıştırmayacağız ama bugünkü şartlar içerisinde yanlış yapılıyorsa o yanlışları da gerginliğe yol açmadan muhalefet partilerinin ortaya koyması lazım. Geçmişte yanlış yapıldı ama onların hesaplaşması daha sonra yapılır. Bütün muhalefet partilerinin, hepimizin, önümüzdeki süreçte yapılacak yanlışları uyarmak kaydıyla Cumhurbaşkanlığı makamının yanında olmak, ona destek olmak milli görevdir. 

SÖZLERİNE İTİRAZ EDECEK OLAN ATATÜRKÇÜLERE: "HAYATLARINDA ATATÜRK İLE İLGİLİ KİTAP OKUMADILAR"

Yaşar Okuyan bu sözlerine itiraz edecek olan Atatürkçü çevrelerin hayatlarında bir kere bile Atatürk ile ilgili kitap okumadıklarını söyledi.

"ERDOĞAN VE YILDIRIM'IN 15 TEMMUZ GECESİ GÖSTERDİĞİ TAVRI GÖSTERECEK ADAM YOK TÜRKİYE'DE"

Yaşar Okuyan programda ayrıca, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösterdikleri tavır nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'dan övgüyle bahsetti:

"Ben yıllardır siyasetin içindeyim, nice başbakanlar, parti başkanları gördüm, Türkeş'i bir tarafa koyarsak diğer bütün parti liderlerini de tanıdığım için yakından, böyle büyük bir darbe kalkışması ve Türkiye'nin işgali karşısında şuanda Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın ortaya koyduğu tavrı gösterecek adam yok."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Çağlar Cilara, Yaşar Okuyan, KRT, Haber Özel

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"