Yaşam

Yaşam

Kurban Bayramı’nda kim, nerede ne yaptı?

Kurban Bayramı, Beykoz’da coşkuyla kutlandı. Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler düzenlemiş oldukları programlarda halkla kucaklaştı.

Yaşam

Aydın Ergün: Yeşil alanlar korunmalı

Kaymakam Aydın Ergün, Beykoz’un yeşil alanlarının korunması gerektiğini ve Beykoz’da yapılmaması gereken tek şeyin ise ağaç kesmek olduğunu dile getirdi.

Yaşam

Sosyal dayanışmada bayram heyecanı

Sevgi Çemberi Derneği dar gelirli ailelere sağlamış olduğu kışlık giyecek desteğiyle bayramın huzur içinde yaşanabilmesi için çaba gösteriyor.

Yaşam

BEY-DER’den bayram öncesi giyim yardımı

Yapılan kongre sonrasında yaşanan tartışmalı süreci geride bırakan BEY-DER’in yeni yönetimi bayram öncesi yoksul ailelere giyim yardımında bulundu.

Yaşam

Tapu çalışmaları devam ediyor

Özbek Ailesi'nin arazileri üzerinde bulunan kullanıcılarına satışı ile ilgili yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.

Yaşam

Ekmek sanayii de örgütlendi

İş dünyasında örgütlenen bir çok sektörden sonra fırıncılarda kurmuş oldukları Ekmek Sanayi İşverenler Sendikasıyla tek çatı altında toplandı.

Yaşam

Unutulmaz isimler parklarda yaşayacak

Beykoz Belediyesi'nin "Her Çocuğa Bir Park" projesi devam ediyor. Yapılan yeni parklara ise Beykoz da yetişen önemli kişilerin isimleri veriliyor.

Yaşam

Kurbanlıklarda kıran kırana pazarlık

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla ekonomide baş gösteren durgunluk kurban pazarlarını etkilemedi.

Yaşam

Çalıntı oto iki aylık takiple yakalandı

Paşabahçe polis Merkezine bağlı çalışan ekipler iki ay izini sürdüğü, Volswagen Caddy marka çalıntı aracı Paşabahçe’de yakaladı.

Yaşam

29 Ekim dayanışmasına teşekkür

Beykoz’da bulunan bazı sivil toplum kuruluşları bir basın toplantısı düzenleyerek, Cumhuriyet Bayramı’nda yapılan yürüyüşe katkı sunanlara teşekkür etti.

Yaşam

Omurilik felçlileri yürüdü !...

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi'nin Özürlüler Haftası nedeniyle düzenlediği yürüyüşe bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi.

Yaşam

Sevgi Çemberi’nin halkası büyüyor

ÖSEV Başkanı Özer Odabaşı, Vakfın Sağlıklı Yaşam Komisyonu’nda görev yapan doktorlarla birlikte yeni kurulan Sevgi Çemberi Derneğini ziyaret etti.

Yaşam

Beklenen deprem Beykoz’da tartışıldı

Beykoz Belediyesi, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ve Depremle Savaş Derneği’nin düzenlediği konferansta olası İstanbul depremi masaya yatırdı.

Yaşam

Sevgi Çemberi faaliyetlerine başladı

Beykoz’da tartışma konusu olmaktan bir türlü çıkartılamayan, kurumların kişiselleşmesi bir sonuç daha doğurdu. Sevgi Çemberi Derneği açıldı.

Yaşam

Talip Ercan’ın babası toprağa verildi

Spor camiasının sevilen muhabirlerinden Talip Ercan’ın vefat eden babası Mustafa Ercan toprağa verildi.

Yaşam

Kadın Meclisi’ne ilgi giderek azalıyor

Kadınların yönetimde söz sahibi olabilmesi amacıyla Beykoz Belediyesi Kent Konseyi kararıyla oluşturulan Kadın Meclisi’ne ilgi giderek azalıyor.

Yaşam

Şaban Tören’e yargıdan bir tokat daha

Bir dönem CHP’den ihraç edilerek tartışılan ve ardından çeşitli iddialarla gündeme gelen Şaban Tören’in Dost Beykoz’a açtığı bir dava daha reddedildi.

Yaşam

Yöre derneklerinden Kaymakama ziyaret

ÖSEV Başkanını ziyaret eden Kaymakam Aydın Ergün, bugünde çeşitli sivil toplum örgütleri ve yöre derneklerinin temsilcilerini makamında ağırladı.

Yaşam

Beykoz’da trafik kazası: 1 ağır yaralı

Zeminin kaygan olması nedeniyle kontrolden çıkan bir otomobilin seyir halindeki kamyona çarpması sonucu, otomobil sürücüsü ağır yaralandı.

Yaşam

Nazar Boncuğu Beykoz’da yaşayacak

Cam Ocağı’nın kurduğu “Nazarköy Boncuk Atölyesi’nin açılışını Kaymakam Aydın Ergün ve Başkan Muharrem Ergül gerçekleştirdi.

Yaşam

Telefonda sabit ücret soygununa son

Acaristabul’un yeşili katlettiğini iddia ederek açmış olduğu davayla büyük tartışma yaratan TÜKODER bu kez de telefonlardan alınan sabit ücret uygulamasına el attı.

Yaşam

Dost Beykoz Hükümet Konağı’nda

Yozgat’ın Yerköy ilçesi Kaymakamıyken, Beykoz Kaymakamlığı’na atanan Aydın Ergün’e bir ziyarette Dost Beykoz’dan.

Yaşam

İktidar ve muhalefet düğünde buluştu

Salon Talia’da yapılan görkemli düğün; İktidar ve Anamuhalefet temsilcilerini bir araya getirmekle kalmayıp, dünür olmalarını da sağladı.

Yaşam

Alman öğrenciler Ergül’ü ziyaret etti

Mülheim Beruf Sanat Okulu öğrencileri Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ü makamında ziyaret etti.

Yaşam

Muammer Yavuz yeniden başkan

Giresun İli Bulancak İlçesi ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurul toplantısında Muammer Yavuz yeniden başkanlığa seçildi.

Yaşam

Telekom grevine Ergül desteği

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül Paşabahçe Türk Telekom Müdürlüğü’nde grevde olan Telekom işçilerini ziyaret ederek desteklediğini bildirdi.

Yaşam

Suha Pekkip’in annesi vefat etti

Demokratik Sol Parti Beykoz İlçe Başkanı Suha Pekkip’in annesi vefat etti. 83 yaşındaki anne Seher Pekkip Akbaba Köyü’nde toprağa verildi.

Yaşam

Özbek Ailesi'nden tapu fedakarlığı

İncirköy Mahallesi’nde bulunan 15 dönümlük arazinin üzerindeki kullanıcılara devrine ilişkin çalışmaların bir kısmı sona erdi.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"