Yaşam

Yaşam

Beykoz bayrama hüzünlü girdi

Akşam saatlerinde Marmara bölgesinde etkili olan sağanak yağmur Beykoz’un Akbaba, Dereseki, Kaynarca, Mahmutşevketpaşa, Ali Bahadır ve Paşamandıra Köyleri’nde büyük yıkıma yol açtı.

Yaşam

Dost Beykoz yazarının mutlu günü

Dost Beykoz Yazarı ve İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Yöneticilerinden Raif Öztürk’ün kızı Kübra Öztürk, yaklaşık 1 yıl önce nişanlandığı Yasin Yüce ile evlendi.

Yaşam

Paşalı dostları Elmalı’ya sığmadı..

Önceki gün hakkın rahmetine kavuşan Paşalı Marketler Zinciri Sahibi Zeki Paşalı’nın Babası Dursun Ali Paşalı, Elmalı Köyü Merkez Esma-ül Hüsna Camii’nde öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazına müteakip toprağa verildi.

Yaşam

Başkanı gelin damat karşıladı

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Sedat Kuvel’in kızı Yıldız Kuvel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Koru Tesisleri’nde yapılan düğünle evlendi.

Yaşam

Beykozlu kaptan 2 aydır gözaltında

Beykoz Denizcilik Meslek Lisesi, 1981 Güverte Bölümü mezunu olan Kaptan Coşkun Çavdar, Haziran ortasından beri Brezilya'nın Paranagua limanında gözaltında tutuluyor.

Yaşam

Beykozlu kaptan 2 aydır gözaltında…

Beykoz Denizcilik Meslek Lisesi, 1981 Güverte Bölümü mezunu olan Kaptan Coşkun Çavdar, Haziran ortasından beri Brezilya'nın Paranagua limanında gözaltında tutuluyor.

Yaşam

İş adamı Ali Şişman için eller semada

Antalya’daki evinin balkonundan düşen Beykozlu işadamı için sevenleri dua ediyor... Ali Şişman İstanbul Memorial Hastanesi’nde hayat mücadelesi veriyor.

Yaşam

TODEM’de bayram hedefi 500 çocuk…

Mübarek Ramazan Bayramı öncesi beş yüz çocuğu giydirmeyi hedef edinen Toplumsal Destek Merkezi Tokatköy’de bulunan merkezinde 100 çocuğa bayramlık kıyafet dağıttı.

Yaşam

Beykoz’da hafta sonu nasıl yaşanır?

Hafta sonu koşuşturmalarını, yaşananları sizlerle paylaşma geleneğini devam ettiren Dost Beykoz hafta sonu geniş bir alanda yaşananları takip etti. Beykoz Mübarek Ramazan ayı öncesinde hareketli günler yaşıyor.

Yaşam

Pembe Ev Kavacık Gençlik Şenliği

Pembe Ev Gençlik Şenliği Kavacık Orhan Veli Parkı’nda yapıldı.

Yaşam

Nişan tamam… Düğün 1 Eylül’de…

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir’in kızı tasarımcı Sedanur Özdemir, Çubuklu Çınaraltı Restaurant’ta düzenlenen törenle nişanlandı.

Yaşam

Çelikbilek müteahhitten 5 çocuk istedi

Beykoz Devlet Hastanesi personeli Yasemin Kuruderi, nişanlısı Önder Hasılcı ile evlenerek bekârlığa veda etti.

Yaşam

Ersin Sönmez & Zeynep Durgut evlendi

AK Partililerin yoğun ilgi gösterdiği düğün Çavuşbaşı’nın eski halef selef başkanları olan Osman Şimşek ve Hanefi Dilmaç’ı da biraraya getirdi.

Yaşam

Beykoz’da iftar dayanışması sürüyor

Beykozlu Doğu Karadenizliler, vermiş oldukları iftar yemeğinde, misafirlerini bölgesel yemeklerle ağırladı.

Yaşam

Poyrazköy’de kardeş vahşeti

Poyrazköy'de gece saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, iddiaya göre Mustafa Demirkıran (31) ağabeyi Kenan Demirkıran(32) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın sonucu ise akıllara zarar.

Yaşam

BEY-DER açılımlarını genişletiyor

Sosyal hizmetler konusunda Beykoz’un en aktif kuruluşlarından biri olma yolunda çaba gösteren BEY-DER yardıma muhtaç ve dar gelirli aileleri rahatlatacak projeler peşinde.

Yaşam

Sahte kimlik ocak söndürdü

Sahte kimlikle adına şirket kurulan ve 1 milyon TL’lik çek kesilen inşaat işçisi Ali Taşkan’ın para cezasına çarptırıldığı yetmezmiş gibi birde cezaevine girme korkusuyla yaşıyor.

Yaşam

OFD’den anlamlı resim sergisi

Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi’nin düzenlemiş olduğu yıl sonu resim sergisinin açılış kurdelesini Ayşe Ergül ve Şube Başkanı Serap Beşer birlikte kesti.

Yaşam

Kanlıca’da dokuz yıllık işgal efsanesi

Kanlıca İskender Paşa Türbesini onaran Cami Derneği Vakıflar İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından icraya verildi. Vakıf, 28 bin YTL işgal parası istedi

Yaşam

Dernekler Birliği AB Parlamentosu gibi

Beykoz’da kurulu bulunan il derneklerinin bir çoğunu tek çatı altında toplayan Dernekler Birliği Beykoz Belediyesi’ne ait Beytaş Tesisleri’nde vermiş olduğu yemekte Beykoz için birlik beraberlik mesajı vererek etkili bir çıkış yaptı.

Yaşam

Bizi uyardı, kendisi öldü

Üzerine devrilen 90 tonluk vincin altında kalarak yaşamını yitiren Nezahat Türkoğlu’nun oğlu, "Annemiz, o yolun ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor ve bizi uyarıyordu. Ama kendisi o yolda öldü" diyor.

Yaşam

Dingil tehlikesi ucuz atlatıldı

Elmalı-Dedeoğlu hattında çalışan 34 M 5193 plakalı minibüs Koruyolu’ndan Beykoz istikametine doğru inerken Ermeni Mahallesi’nde dingili kırılınca kontrolden çıktı.

Yaşam

Öğrenci çantasını unutunca!

Paşabahçe Meydanı’nda bir öğrencinin unuttuğu çantası emniyet güçlerini alarma geçirdi. İçinde bomba olduğu sanılan çanta paniğe yol açarken, çantasını unutan öğrencinin babası gelince gerçek ortaya çıktı.

Yaşam

Başkan Ergül’den işletme ziyaretleri

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Özel Lale Bahçesi Anaokulu’nun yanı sıra bazı şirketleri de ziyaret etti.

Yaşam

Kavacık’taki kaza hayatlarını kararttı

Yaklaşık 3 ay önce yemeğe katılmak üzere geldikleri Beykoz’da, Kavacık’tan Soğuksu istikametine gittikleri sırada yaptıkları kaza hayatlarını kararttı. Kanser tedavisi yarım kalan Kunter çifti 100 bin YTL’lik tazminat davası açtı.

Yaşam

Cavit Gül yemeği kendisi dağıttı

Muhtarlar Derneği’nin yeni Başkanı Cavit Gül köy meydanında kurmuş olduğu iftar sofrasında köylülerine yemeği kendi elleriyle dağıttı.

Yaşam

Kabaktepeliler kır gezisinde bir araya geldi

Giresun İli Alucra İlçesi Kabaktepe Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği her yıl düzenlemiş olduğu Kır Gezisini bu yılda yaptı.

Yaşam

Paşabahçe yağmura teslim oldu

Paşabahçe Sahip Molla Caddesi üzerinde bulunan iş yerleri alt yapının yetersiz kalması nedeniyle sular altında kaldı.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"