Yaş 65, yolun yarısı

  • 26.02.2020 15:42
  • Okunma: 1441 kez

Evrendeki bütün canlıların birbirleriyle mutlak ortak noktası; kendilerini ifade edebildikleri kadar mutlu olmalarıdır. İnsan da bu canlılar içinde en üstün yetenekli olandır.

Şahsen ben de bunca yıl içinde dünyadaki her canlı gibi, pek çok yer ve zamanda bu duyguyu tatmış ve hayatına lezzetler katmış insanlardanım. Şimdilerde de benzer bir mutluluğu Dost Beykoz Gazetesi Sahibi Kader Gür ve Köşe yazarı Sinan Kavrak vesilesiyle yeniden yaşayan biriyim.

Kader Gür, ilçemizde 17 yıldır aralıksız yayınlanan hem dost Beykoz Gazetesi’nin sahibi hem de yine ilçemizde en nitelikli AK Partililerden biridir… Hatta AK Partinin Beykoz’da ardı ardına dört kez Belediye Başkanlığı kazanmasında her defasında da en etkili lokomotif olmuştur.

Dünya görüşü ve idealleri için gecesini, gündüzüne katan son derece çalışkan, işini mertçe yapan ve her platformda başı dik, onurlu olan bir basın emekçisidir.

Ve aynı yıllarda ben de “BİLGİ BEYKOZ GAZETESİ, Beykoz Haber, Özgün Haber ve Beykoz Ses” gazetelerinde muhalif köşe yazılarımla çoğu zaman onun zıttı düşünceleri savunmuşumdur…

O’da her geçen gün yükselen ustalık ve çalışkanlıkla kendi inandıklarını yazmış ve yazmaya, yayınlamaya hala devam etmektedir.

Yaklaşık iki ay kadar önce internet üzerinde kurduğumuz iletişimle “Hukuk ve Ahlaka aykırı olmayan her türlü konularda gazetesinde köşe yazarı olmamı teklif etmiştir.

İçtenlikle yazıyorum ki; tanıdığım günden beri yüreğine, mertliğine ve karakterine saygı duyduğum Kader Gür’ün bu cesur önerisiyle gördüğünüz gibi artık ben de DOST BEYKOZ GAZETESİ köşe yazarıyım…

Bu köşede kavradığım kadar doğruya doğru, eğriye eğri diyeceğim. Hiçbir otoriteden sakınmadan gerçekleri yazacağım. Çünkü ben hiçbir siyasi partinin üyesi ve sözcüsü değilim. Çünkü yaşamda hiçbir şey yüzde yüz iyi ve hiçbir şey yüzde yüz kötü değildir.

Her iyi şeyin içinde kötü bir şey, her kötü şeyin içinde de iyi bir şey vardır. İnsanlığa düşen de, iyi şeyin içindeki kötü şeyi izole etmek, kötü şeyin içindeki iyi şeyi de ortaya çıkarmaktır.

Örneğin dışkı bile en az iki şeye dönüşür, ya kolibasil, virüs, sivrisinek, ya da gübre, başak, ekmek olur.

İşte en azından bu nedenle bile düşüncelerimi özgürce ifade mutluluğu bulduğum Dost Beykoz Gazetesi’ sahibi Kader Gür’e şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları