Yarısı Bizden kampanyasına en az başvuruyu Beykoz yaptı

  • 0
  • 7803
Yarısı Bizden kampanyasına en az başvuruyu Beykoz yaptı
Yarısı Bizden kampanyasına en az başvuruyu Beykoz yaptı

Çevre Bakanlığı'nca başlatılan kentsel dönüşümde 'Yarısı Bizden' kampanyasına İstanbul'daki 39 ilçe arasında en az başvuru Beykoz'dan yapıldı.

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak gösterilen “Yarısı Bizden” kampanyasına Beykoz'da 377 binada 1617 bağımsız bölümde 520 başvuru yapıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde başlatılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini vererek Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak tanımladığı “Yarısı Bizden” kampanyasının başvuru süreci sona erdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Yarısı Bizden kampanyamızda başvurular sona erdi. 1 milyon 19 bin 471 bağımsız birim, 269 bin 670 başvuru yapıldı. Şu ana kadar uzlaşı sağlanan 108 bin konutta projelendirme çalışmaları başlatıldı. Tüm başvurular incelenecek, çoğunluğun sağlandığı binalarda dönüşüm süreci hemen başlayacak. İstanbul’umuzu tüm afetlere karşı daha dirençli kılmak için durmadan çalışacağız" dedi.

Beykoz’da da söz konusu kampanyaya 377 binada 1617 bağımsız bölümde 520 başvuru yapıldı.

Kampanya detayları

Kampanya kapsamında 100 metrekare 2+1 dairenin 750 bin lirası devletten olmak üzere kalan tutar da yüzde 10 peşinat, 5 bin 625 liradan başlayan taksitlerle 10 yıl vade ile ödeme imkanı sağlanacak. 120 metrekare 3+1 dairenin de 900 bin lirası devletten olmak üzere, kalan tutar yüzde 10 peşinat, 6 bin 750 liradan başlayan taksitle 10 yıl vade ile kampanyaya katılım sağlayanlara destek verilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı uzmanları tarafından, kabul edilen başvurularda binaların ön incelemesi yapılacak ve keşif raporu hazırlanacak.

Binanın boşaltılmasıyla TOKİ tarafından başlatılacak süreçte en geç 2 yıl içinde inşaat tamamlanacak, bu süreçte 10 bin 500 lira taşınma ve aylık 5 bin 250 lira kira yardımı yapılacak.

Haber Merkezi

Fetih Beykoz'da Uğur Işılak konseriyle kutlandı
Önceki Fetih Beykoz'da Uğur Işılak konseriyle kutlandı
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz