Yarın Beykoz'da evet-hayır şenliği var

  • 0
  • 8627
Yarın Beykoz'da evet-hayır şenliği var
Yarın Beykoz'da evet-hayır şenliği var
Yarın Beykoz'da evet-hayır şenliği var
Yarın Beykoz'da evet-hayır şenliği var
Yarın Beykoz'da evet-hayır şenliği var

Pazar günü yapılacak halk oylamasına saatler kala partiler çalışmalarına son hızla devam ediyor. Yarın ise seçim öncesi partiler üyeleriyle buluşacak.

İktidar ve muhalefet partisi 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Halk Oylamasıyla ilgili çalışmalarının sonuna geldi. Yaklaşık iki aydır Beykoz çok önemli devlet adamları, milletvekilleri ve yazarlar ağırladı. İlçenin dört bir yanı evet ve hayır afişleriyle donatıldı.

Beykoz'da ilk olarak yeni anayasa değişikliğine hayır diyen Milli Birlik Hareketi oldu. Bunu diğer siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları takip etti.

CHP'li Hamzaçebi her hafta Beykoz'a geldi

TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, hemen her hafta Beykoz'un farklı bölgesinde vatandaşlarla bir araya gelerek neden hayır denilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştı. İncirköy'den, Kavacık'a, Alibahadır'dan Mahmutşevketpaşa'ya ve son olarak Paşabahçe'de Kastamonululara meramını anlatmaya çalışan Hamzaçebi, Beykoz'da en sık görülen isimlerden oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi, Beykoz'da ilk atağa kalkan taraf oldu. Milletvekili Hamzaçebi'nin hayır çalışmaları bir yandan devam ederken, Yalova'nın CHP'li Milletvekili Muharrem İnce'de Ortaçeşme Meydanı'nda partililere seslendi.

İktidar, Başbakan Yardımcıları ve Bakanlarıyla çalıştı

Adalet ve Kalkınma Partisi ise Beykoz'da ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı ağırladı. Bakan Kaya'nın ardından Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Prof. Dr. Numan Kurtumuş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ise iki defa bu süreçte Beykoz'a gelerek evet demenin nedenlerini anlattı.

Yarın ise seçim çalışmalarının son gününde iktidar ve muhalefet partisi son kez vatandaşlarla seçim çalışmaları kapsamında bir araya gelecek.

Yarın seçim için son kez çalışacaklar

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz Çayırı'nda düzenlediği "Büyük evet buluşması" adıyla düzenlediği bisiklet şenliği ile partililerle bir araya gelecek. Yarın saat 14.00'te vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilecek olan şenliğe bazı Milletvekillerinin de katılması bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi de tarihi seçimin önceki gününde örgüt mensuplarıyla Paşabahçe Meydanı'nda el ele tutuşacak. "Ay yıldızlı bayrağımız, umut dolu hayallerimiz için, aydınlık yarınlar, özgür bir gelecek için, Hayır için el ele zincirinde buluşuyoruz" şeklinde partililerini davet eden CHP Beykoz'un etkinliği ise 13.00'te başlayacak.

Haber Merkezi

Beykoz'un ulaşım ağı genişliyor
Önceki Beykoz'un ulaşım ağı genişliyor
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz