Siyaset

Yalçın Topçu’yu Alp Muhsin karşıladı

Yalçın Topçu’yu Alp Muhsin karşıladı
2014.08.12 00:00
| | |
23619

İstanbul’un Fethinin 558. Yıl dönümü nedeniyle Beykoz Çayırı’nda bir kutlama programı düzenleyen BBP Beykoz İlçe Teşkilatı, merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ve İl Başkanı Bayram Karaca

Beykoz’a gelişinde ilk önce Ortaçeşme’de esnaf ziyareti yapan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun Beykoz Çayırı’na girişinde, BBP Milletvekili Adayı Özer Güneş’in 2 aylık oğlu Alp Muhsin’i kucağına alması, partililer arasında,“Genel Başkanı Alp Muhsin karşıladı” yorumlarına neden oldu.

Mehteran Bölüğü’nün coşkusuyla Beykoz Çayırı’na giriş yapan Yalçın Topçu, partililerden yoğun ilgi görürken, partililer Topçu ile fotoğraf çektirebilmek için kuyruk oluşturdu.

Hava şartlarının katılımı sınırlı sayıda tutuğu programın sunumunu Erdal Dalcı yaparken, Osman Öztunç ve Hasan Sağındık gecede sahne alan isimler oldular.

Ben Beykoz’un adayıyım

Gecenin açılış konuşmasını yapan BBP Milletvekili Adayı Özer Güneş, Beykoz’un adayı olduğunu ifade ederek, 1996’dan beri Meclise Beykoz’dan hiç milletvekili gitmediğini ifade etti.

“177 bin seçmeni olan Beykoz’dan bir milletvekili çıkmamış. Beykoz’dan milletvekili yoksa; 2B sorunu bitmez, mülkiyet sorunu bitmez, imar sorunu bitmez, sit sorunu bitmez” şeklinde konuşan Özer Güneş, “Beykozlunun sorunları, Ankara’da bir Beykozlu tarafından anlatılarak çözülür.” dedi.

Devlet baba Beykoz’a sahip çıkmadı

“Beykoz’un 3 fabrikası kapatılmış, devlet baba bunların yerine hiçbir şey yapmamış. Devlet baba Beykoz’u görmemiş. Dağdaki eşkıyanın bile onlarca temsilcisi varken, Muhsin Yazıcıoğlu’nun neden mecliste bir temsilcisi olmasın” şeklinde devam eden Güneş, “Birileri Türkiye’yi aldatıyor, kandırıyor. Esnaf sürekli kredi üstüne kredi alıyor. Bende esnafım değerli kardeşlerim .. Üst üste kredi almak zorunda kalıyorum sonra da oradan buradan kısarak ödemek zorunda kalıyorum” ifadelerine yer verdi.

Özer Güneş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milli Gelir’in 10 bin dolar olduğunu söylediği hatırlatarak, Başbakanın,  Ağaoğlu’nun, Koç’un cebindekileri halkın cebinde zannettiğini belirtti.

12 yaşındaki anonscu

Özer Güneş, seçim çalışmalarında, otobüsten anons yapan 12 yaşındaki Yunus Emre Kılıç’ı sahneye davet eder, otobüslerde yapmış olduğu anonsu tekrarlamasını istedi. Profesyonellere taş çıkartırcasına anons yapan Yunus Emre Kılıç, partililerce ayakta alkışlandı… 

Beykoz’a en çok gelen lider Yazıcıoğlu’ydu…

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’da Beykoz’a en çok gelen siyasi parti liderinin Merhum Muhsin Yazıcıoğlu olduğuna vurgu yaparak başladığı konuşmasında, “bizde onun yol arkadaşları olarak işe başladığımız da ilk işimiz Beykoz olacak” dedi.

İktidarın, problemleri ortadan kaldıracaklarını söylemelerine rağmen bir netice olmadığını belirten Topçu, “Biz Beykoz’u önemsiyoruz. Diğerleri ne yaptı? Beykoz’un adayını 13. sıraya koydu… Biz Özer Güneş’i başa koyduk.. Haydi Beykoz göster kendini”ifadelerini kullandı.

Gün içinde Sultanbeyli de yapmış olduğu mitinge de değinen Yalçın Topçu, bir iki ufak tefek olay dışında çok güzel olduğunu fakat seçim otobüslerinin  bir grup PKK’lı tarafından taşlandığını kaydederek, “ama olsun, bunlar bizi engelleyemez. İt ürür kervan yürür.” İfadelerini kullandı.

Topçu şöyle devam etti: “Bütün rakiplerimiz bir araya gelse, Anadolu kervanı yürüyecek. Bizleri susturamazlar. ABD’ye inat, İsrail’e inat. BBP iktidarında terörü milletin önüne getireceğiz. Seçimler çok önemli, bu konuda çevredeki arkadaşlarımızdan çok ailelerimize sahip çıkalım .. Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları seçimlerde her evden bir oy istiyor.”  

Protokol konuşmalarının ardından, Hasan Sağındık’ın sahne aldığı gecede BBP’liler sık sık ya Allah Bismillah tezahüratlarıyla Beykoz semalarını yankılandırırken, Osman Öztunç’un duygu dolu şarkıları ise BBP’lilerin coşkusunu zirveye taşıdı.

Büyük Birlik Partisi’nin Beykoz Çayırı’ndaki Fetih gecesine, HAS Parti Milletvekili Adayı Antoni Vilkoşevski, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya, Anadoluhisarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Babuz da katıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bayram Karacan, Gülefer Yazıcıoğlu, Hasan Sağındık, Osman Öztunç, Özer Güneş, Yalçın Topçu, BBP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"