Yağmur Beykoz’u fena vurdu… Dereler taştı, toprak kaydı

  • 0
  • 4533
Yağmur Beykoz’u fena vurdu… Dereler taştı, toprak kaydı
Yağmur Beykoz’u fena vurdu… Dereler taştı, toprak kaydı
Yağmur Beykoz’u fena vurdu… Dereler taştı, toprak kaydı

Dün gece yağan aşırı yağmur Beykoz’da taşmalara ve toprak kaymalarına neden oldu.

Göllü mahallesinde aşırı yağmur nedeniyle bir araç içindeki üç kişiyle yolda mahsur kalırken, Çubuklu’da da yaşanan toprak kayması nedeniyle 2 ev boşaltıldı.

Göllü Mahallesi'nde çalışan 3 kişi, suların yükselmesi üzerine bölgeden ayrılmak isterken kamyonetin suya batması nedeniyle mahsur kaldı. Mahsur kalanlar, yaklaşık iki buçuk saat sonra itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Son 2 gündür devam eden yağmur gece saatlerinde Beykoz'da etkisini arttırdı. Göllü Mahallesi'nde bir evin camlarını takmaya gelen Binali Aldoğan, Serdar Çarıklıoğlu ve Alpay Demir, Çayağız Deresi'nin yükselmesi üzerine saat 01.30 sıralarında bölgeden ayrılmak istedi.

Serdar Çarıklıoğlu'nun kullandığı 34 EN 4721 plakalı kamyonete binen 3 kişi, Dereboyu Yolu Sokak'ta aracın yol kenarındaki kanala düşmesi sonucu mahsur kaldı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaklaşık iki buçuk saat sonra olay yerine ulaşabilen itfaiye ekipleri, mahsur kalan 3 kişiyi kurtardı.

Öte yandan Beykoz Çubuklu Mahallesi’nde de toprak kayması yaşandı. Yaşanan toprak kayması nedeniyle tedbir amaçlı 2 ev boşaltıldı.

Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Çubuklu Mahallesi Yayla Çiçeği Sokakta yaşanan toprak kayması nedeniyle iki evin boşatıldığını hayati bir tehlikenin bulunmadığını kaydetti.

Haber Merkezi

Yeni hemşireler Beykoz Devlet Hastanesi’nde iş başı yaptı
Önceki Yeni hemşireler Beykoz Devlet Hastanesi’nde iş başı yaptı
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Sonraki Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor