Örnekköy Anaokulu 2 uluslararası proje ile dikkat çekti

  • 0
  • 2931
Örnekköy Anaokulu 2 uluslararası proje ile dikkat çekti
Örnekköy Anaokulu 2 uluslararası proje ile dikkat çekti
Örnekköy Anaokulu 2 uluslararası proje ile dikkat çekti

Beykoz Örnekköy Anaokulu iki uluslararası proje ile hedef büyüttü.

Örnekköy Anaokulu 2 uluslarası proje ile dikkat çekti

Beykoz Örnekköy Anaokulu iki uluslararası proje ile hedef büyüttü.

Örnekköy Anaokulu Ters Yüz (INSIDE OUT) ve Özel Çocuklar Öğreniyor (Special Children Are  learnıng e Twining) İsimli 2 uluslararası Esep eTwinning Projesini  hayata geçirdi.

Ters Yüz Projesi

Projenin, 1 Romanya, 10 Türk olmak üzere toplam 11 ortaklı ve 4-14 yaş grubunu içeren Türkçe-İngilizce uluslararası bir ESEP e Twinning projesi olduğu bildirildi. TERS YÜZ (INSIDE OUT) projesindeki amacın ise özel eğitim anaokulu, ilkokul ve ortaöğretim kademesindeki öğrencilerin görsel-işitsel-psikomotor beceri- kinestetik öğrenme yöntem ve tekniklerini kullanarak öğrencilerin sağ ve sol beyinlerini geliştirici egzersizler yaptırma olduğu açıklandı.

Özel Çocuklar Öğreniyor Projesinde

Projenin; 1 Romanya, 1 Litvanya, 3 Yunanistan, 8 Türk olmak üzere toplamda 13 ortaklı ve 4-7 yaş grubu içeren Türkçe-İngilizce uluslararası bir eTwinning projesi olduğu kaydedilirken, Special Children Are Learning e Twinning Project “ Özel Çocuklar Öğreniyor” projesinin amacının, Okul Öncesi Özel Eğitim öğrencilerinin öğrenme etkinliklerinin zenginleştirilmesi, öğrenciye yönelik farklı öğretim yöntemlerinin kullanılması, artan materyallerle öğrencilerin el becerilerinin geliştirilmesini sağlamak olduğuna vurgu yapıldı.

Projenin bir diğer amacının, aynı zamanda öğretmenlerin kullandığı yöntem ve teknikleri geliştirmek, web2 ve web 3 araçlarını kullanmalarının arttırılması, farklı ülke ve şehirlerdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmalarının sağlanması, öğretmenlerin dil becerilerini geliştirmek olarak açıklandı.

Öte yandan, projeleri Örnekköy Anaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Suzan Keleş’in yürüttüğü bildirildi.

Bayan Keleş, destekleri nedeniyle Okul Müdürü Özge Gümüş ve Çiğdem Elkaya’ya destekleri nedeniyle teşekkürlerini dile getirdi.

Haber Merkezi

Beykoz elektrik kesintileri (17 Mayıs 2024)
Önceki Beykoz elektrik kesintileri (17 Mayıs 2024)
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi