Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürüyor

  • 0
  • 5100
Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürüyor
Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürüyor
Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürüyor

Beykoz eski Belediye Başkanı ve Türkiye Fotoğraf Vakfı Başkanı Murat Aydın, 59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunu izleyerek fotoğrafladı.

Yaklaşık 40 yıldır fotoğrafa ilgisi olduğunu kaydeden Aydın, bisiklete olan tutkusunun 1973 yılında babasının kendisine aldığı bisiklet ile başladığını söyledi.

"Köyün yolları da düzgün değildi, vitessiz bisikletimle o yollarda sürdüm. Daha sonra İstanbul'dan Karadeniz'e sürmeyi de hayal ettim" ifadelerini kullanan Murat Aydın belediye başkanlığı yaptığı dönemde de aktif olarak bisiklet kullandığını ve belediye personelini de bu spora teşvik ettiğini söyledi.

Beykoz'da AK Parti’den ikinci dönem için aday olduğu seçimi kaybeden Aydın, seçimi az farkla kaybettiklerini belirterek, "Milletin takdiri" dedi.

Aydın, bundan sonra ne yapacağı ile ilgili soruya ise fotoğraf makinesini gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda mücadele eden 4 Türk takımından biri olan Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Bisiklet Takımının kuruluş sürecini de şöyle anlattı:

"Bisiklette Zeytinburnu'nda buz hokeyi için uyguladığımız benzer bir modeli önceledik. Milli gelirin düşük olduğu ülkelerden başarılı sporcuları getirdik. Bir bilgi aktarımı gerekiyordu, bunu sağladık. Bir kadın eli değsin diye de takımın başına Pelin Bayram'ı getirdik."

Bisikletle bir farkındalık hedeflediklerini kaydeden Aydın, "İnsanların işe bisikletle gitmesini istiyoruz. Hız sınırının 60-70 kilometre olduğu yollar, bisiklet ile paylaşımlı yollar olmalı. Bisiklet kullanımı ile toplumun sağlığı da artacak. Aktif nüfusun yüzde 25'inin bisiklet kullanması demek birkaç 100 milyar tasarruf demek" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Tiyatrocular sorunlarını Beykoz'da masaya yatırdı
Önceki Tiyatrocular sorunlarını Beykoz'da masaya yatırdı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz