Engelliler Beykoz'da denize girebilecek

  • Güncelleme: 12.03.2020 22:25
  • Yorum: 4
Beykoz Belediyesi, Avrupa'da bile eşine ender rastlanılan bir projeyi Riva'da gerçekleştirecek
Yorumlar (4 Yorum)

Merve (2 yıl önce)

Peki ücretsiz mi degilse ne kadar

Başak Giray (6 yıl önce)

çok güzel bir çalışma tebrik ederim. benim merak ettiğim videodaki düzenek de olacak mı? sadece ahşap yol varsa denize nasıl giricez?

Ebru Bulgurcu (6 yıl önce)

Yılmaz bey, ben video da engelli bir bireyin gerekli düzenlemeler yapıldığında herkes gibi denize (kocaman bir gülümseme ile ) rahatça denize girebildiğini görüyorum. Siz ise çektiği acıyı görebiliyorsunuz.. Öncelikle ilk değiştirilmesi, düzeltilmesi gereken bakış açısıdır. "Önce yüzme eğitimi verin sonra bu tür yerleri yapın" söylemeniz beni şaşırttı ve üzdü. Bu tür yerler olduğunda emin olun bir çok aile çocuğunu bu plajlara getirip gerekli eğitimi bizzat kendisi verebilecektir. Yeter ki bu yapılar her yerel yönetim tarafından uygun şekilde yapılsın. Yüzmek herkes için çok önemli ancak engelli bireyler için bu önem daha fazla. Ancak her engelli birey havuz da eğitim alamayabiliyor. ( çeşitli sağlık problemleri nedeniyle) Plajlarda gerekli düzenlemenin yapılması bu nedenle çok önemli.. Her birey ortak alanları eşit kullanabilmelidir. Saygılarımla

Yılmaz Gökgöz (6 yıl önce)

ÖZEL DURUMLU BU VATANDAŞLARIMIZ için yapılan bu video'da da gözüktüğü gibi denize giren vatandaşın sadece 2 saniyelik videosu var tekrar başa sarmışlar zaten bu vatandaşın yüzünde gülücükler olsa da çektiği acı aşikar ortada.. Öncelikle bu vatandaşlarımız için Belediye'nin engelli vatandaşlar için yüzme eğitimi vermesi gerekmekte belki daha sonra bu çalışmalar yapılabilinir. 7 Temmuz 2005 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5378 Sayılı Özürlüler Yasası’na göre “Kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar, tüm yollar, kaldırımlar, yaya geçitleri, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile umuma açık her türlü özel yapılar özürlülerin erişebileceği uygun duruma getirilmedi. Büyükşehir belediyeleri ve belediyeler, şehir içi hizmetleri ile toplu taşım araçlarını özürlülerin erişebilirliğine hazır hale getirmesi gerekiyordu." Fakat AKP Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ve Amasya Milletvekili Avni Erdemir’in verdiği kanun teklifi (7 Temmuz 2012) ile "kamu kurum ve kuruluşları ve belediyelerin, yaya geçitleri, resmi yapılar, yeşil ve spor alanları gibi alt yapıların engellilerin erişilebilirliğine uyumu için verilen ve dolmak üzere olan 7 yıllık süreyi 3 yıl daha uzatılmıştı." Belediyenin böyle bir şey yapması için Mecliste geçen kanun teklifini çiğnemiş olacaktır. Eğer ki bu süre uzatılmadı ise tabi..

Yorum Yaz