Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer

  • 0
  • 2149
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer

İstanbul Minikler Taekwondo Şampiyonasında Beykoz şampiyon bir sporcu çıkardı.

Beykoz Elmalıspor Kulübü Sporcusu olan Elif Naz Soyer mücadeleye çıktığı 45 Kiloda rakiplerini birer birer yenerek İstanbul Şampiyonu oldu. Son dönemde futbolun yanı sıra Taekwondo sporuna da ağırlık veren Beykoz Elmalıspor Kulübü bir açılım süreci yakaladı.

Beykoz’daki antrenörler arasında yer alan Alaattin Başkurt'un sporcusu olan Elif Naz Soyer, bu spor dalında başarılarına devam ederken kariyerine İstanbul Şampiyonluğu gibi gurur verici bir unvanı da ekledi.

Elif Naz Soyer Beykoz ile spor camiasının yakından tanıdığı isimleri de içinde barındıran Soyer ailesinin son kuşak, yaş grubundaki temsilcilerinden biri. Dede Lütfü Soyer Beykoz Futbol Takımında 80'li yıllarda başarı ile forma giyerken, 1985-86 Sezonunda yaşanan TFF 3. Lig 12. Grup Şampiyonluğunda da imzası olan başarılı bir futbolcuydu.

Lütfü Soyer'in geride kalan yıllarda vefatı ile Beykoz spor camiasını yasa boğan Oğlu Halil İbrahim Soyer Ortaçeşmespor forması altında 3. Lige çıkan kadroda yer alan Soyer Ailesinin bir başka ismiydi.

Merhum Halil İbrahim Soyer'in çocuklarından büyük olanı Berke Soyer Paşabahçe Basketbol Takımında görev yapan başarılı bir antrenörken, kardeşi Elif Naz Soyer ise Taekwondo Sporunu tercih etti.

Kısa zaman zarfında bir biri ardına aldığı başarılı sonuçlar ile geleceği parlak bir sporcu olarak stüsü kazanan Elif Naz Soyer’in şampiyonluğu Beykoz’da sevinçle karşılandı.

Beykoz Elmalı Spor Kulübü Başkanı Adem Ünal futbol dışı birçok branşı daha bünyelerine dahil etme düşüncesinde olduklarını söylerken, "Bu anlamda açtığımız şubelerden olan taekwondo sporunda Alaattin Başkurt gibi deneyimli bir ismi antrenör olarak belirledik. Katıldığımız müsabakalardan gelen başarı haberlerine son katkı Elif Naz Soyer'in kilosunda İstanbul Şampiyonu olması sağlandı” diye konuştu.

Ünal, “ne kadar gurur duysak azdır, sporcumuzu, kendisini spora yönlendiren ve her zaman destek olan ailesini ve de değerli antrenörü Alaattin Başkurt'u kutluyor, teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Beykoz Elmalı Spor Kulübü Taekwondo Takımı Antrenörü Alaattin Başkurt ise verilen emeklerin, yapılan fedakarlıkların geri dönüşlerinin olmasından dolayı mutlu olduğunu söylerken, "Beykoz bu spor dalında bir marka haline gelmek üzere. Biz de yaptığımız yoğun antrenman programları sonrasında katıldığımız her turnuva ya da şampiyonadan boş dönmeyerek geleceğe umutla bakan bir kulüp haline geldik. Elif Naz Soyer kızımız da İstanbul Şampiyonu olarak hepimizin göğsünü kabarttı" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Bağışıklık sistemimizi güçlendirelim
Önceki Bağışıklık sistemimizi güçlendirelim
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz