Talip ERCAN
  • 15/05/2024 Son günceleme: 15/05/2024 13:08
  • 1.385

13 Yılın ardından Beykoz İlçesi TFF 3. Liginde Beykoz İshaklıspor ile temsil edilme hakkı kazandı.

2010 - 11 Sezonunda Beykoz 1908 A.Ş. Takımının TFF 3. Liginden TFF Bölgesel Amatör Lige düşmesinin ardından Beykoz ilçesi profesyonel Liglerde temsil edilmiyordu.

Beykoz İshaklıspor’un TFF Bölgesel Amatör Lig iç saha maçlarının hepsini Beykoz Stadından, İnkılapspor dışındaki tüm dış saha müsabakalarını ise İnternet ortamından canlı izledim.

Grubunda profesyonel liglerde mücadele etmiş birçok takım varken yakalanan bu başarı ayakta alkışlanacak nitelikte. Öyle ahım şahım dev bütçe ile de gelemedi bu başarı, inanç, birlik-beraberlik ile geldi.

Önümüzdeki sezon Beykoz Stadında futbol şenliği yaşanacak gibi. Tabii ki şimdi herkesin aklında olan ve sezon boyunca birçok kez dillendirildiği gibi acaba Beykoz İshaklıspor, Beykoz FK ya da başka isim ile mücadele edecek mi? Bunun kararı Beykoz İshaklıspor Yönetimine ait…

Bir takım daha ilk sezonunda yukarıda da yazdığım gibi onca profesyonel lig deneyimli takım arasından sıyrılmış ise bir yerlere de mesaj verilmiştir!

Maalesef Beykoz 1908 A.Ş. Takımı bırakın TFF 3. Ligini TFF Bal Liginde dahi tutunamadı… Bunun sebeplerini Kulüp Yönetimi zaten sosyal medya hesaplarından yayınlamıştır. Bu camiadaki insanlara, eleştiri getirenlere, kişisel haklarına şahsiyetine saldırı olmadan yapılan yorumlar haktır.

Ben Boğazın Yargıçları Grubunun bir kesimince alınan 2023-24  Sezonunda maçlara gitmeme kararı gereğine şahsen uydum. 39 Yıl sonra ilk kez bir sezonda hiçbir maça gitmedim. Bu kararıma büyük çoğunluk saygı duydu, bazıları ise eleştiriler getirdi, ama bu şahsımı bağlayan bir tercihti.

Bir yerde hata var, yanlışlık var, konunun farklı muhatapları farklı düşünceler içerisinde ne yazık ki yıllar akıp gitmekte, Beykoz takımını profesyonel liglerde görmemiş yeni nesilden binlerce sevdalısı var.

Şimdi bütün dikkatler Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’de, ilk dönem başkanlığında Beykoz Spor Kulübü Yönetimi ile bir dargın bir barışık hal vardı. Peki ya şimdi Köseler Başkan Beykoz Spor Kulübünü hak ettiği yere taşıyıp bu ilçenin kahramanı olabilecek mi? İşte bütün mesele bu… Ben de heyecanla beklemekteyim…

Yazarın Yazıları