Erdal ÖZTÜRK
  • 29/11/2023 Son günceleme: 29/11/2023 17:57
  • 7.853

CHP Beykoz Belediye Başkan aday Adayları boy göstermeye başladılar. Neticede bir kişi aday olacaktır. Bu süreç öyle bir nazik şekilde yürütülmelidir ki CHP'nin bir kişiyi bile kenarda tutma lüksü yoktur. Önce bunun altını çizelim.

Bir Muharrem Ergül vakası yaşandı. Belli bir zümre algı yaratarak CHP içinde bir oldubittiyle sonuç alınmaya çalışıldı. Bu operasyon çökertildi. Ne yazık ki bu algı yönetimine teslim olanlarda oldu. CHP faciadan döndü. CHP'li seçmenin çoğu sandığa gitmezdi, giden de oy vermezdi.

Öncelikle şunu belirteyim. Hiçbir aday adayına amigoluk yapmıyorum. CHP'nin simitçisi dahi aday olsa örgüt buna sahip çıkmalı, saygı duymalı. Ben de bu konuda çok itinalı davranıp objektif değerlendirme yapmaya çalışıyorum.

Keşke ön seçim yapılsaydı da şu paraşütle gelmeye çalışanlar bir bir dökülseydi.

Tuncay Tolga Özçakmak, Beykoz'un sokaklarını arşınlıyor. Belki de en doğru çalışmayı o yapıyor. Kendisiyle bir çay içmişliğim yok. Tanımam etmem. Tanınırlık oranını yükseltmeye çalışıyor. Buna ihtiyacı var.

Aydın Düzgün'ün adaylık açıklamasına katıldım. CHP'nin içi tıklım tıklım doluydu. Hararet yüksekti.

Yücel Akdemir mahalleleri dolaşıyor. Adaylığa hazırlanıyor. CHP içinde Yücel Akdemir ismine karşı çıkana rastlamadım. Bu Akdemir için büyük avantaj.

Remzi Şen'in adaylık açıklamasına katıldım. Nitelikli çoğunluk ve müthiş bir kararlılık gördüm. Remzi Şen, CHP oylarının üstüne bir katma değer katacağı kesindir.

Başka isimleri de duyuyoruz. Ama kadraja girenlere yer vermeye çalışıyorum.

Son günlerde bir isim daha var. Akif Hamzaçebi… İsmi ilk konuşulduğunda, ‘keşke’ dedim. Hamzaçebi Beykozluların gönlünde taht kurmuş bir isimdir. CHP'nin seçmen bazında birçok ölü bölgelerinin hücrelerinde canlanma, yeşermeyle sandığa yönelişini rahatlıkla görülecektir.

Akif Hamzaçebi aday olur mu? Ben de dayım der mi? Karar vericiler Hamzaçebi gerçeğini görür mü?

Beykozlular, Akif Hamzaçebi'yi göreve davet ederlerse bu Akif Bey'in yumuşak karnıdır. Reddedemez gibi geliyor bana. Aday olursa da şimdiye kadar çay kahve sohbeti rahatlığında olan AK Parti cenahı düzenli toplantı esasına geçecektir.

Yazarın Yazıları