Beykoz Belediye Başkanı 1 Mayıs’ı işçileriyle kutladı

  • 0
  • 3030
Beykoz Belediye Başkanı 1 Mayıs’ı işçileriyle kutladı
Beykoz Belediye Başkanı 1 Mayıs’ı işçileriyle kutladı
Beykoz Belediye Başkanı 1 Mayıs’ı işçileriyle kutladı

Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler, personeliyle sabah kahvaltısında bir araya gelerek 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

Belediye yemekhanesinde yapılan kahvaltı programına belediyenin tüm birim ve kademelerinden bine yakın işçe ve memur personel katıldı. Başkan Köseler buluşmada herkesin elini tek tek sıkarak, emekçilerin bayramını tebrik etti.

“Emek karşılığını alamıyor"

Kahvaltı programında personeline hitap eden Başkan Köseler, sendikal örgütlerin çalışanın mücadelesini yeterince vermediğini bir dönemin yaşandığını vurgulayarak; “Beykoz Belediyesinin değerli çalışanları, emekçi arkadaşlarım, değerli memur kardeşlerim, hepinizi 1 Mayıs sabahı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu öyle bir gün ki emeğin yüceltildiği bir gün, fakat yıllardan beri bugün gerçek değerinde, anlamında kutlanamıyor, engeller oluyor. Yani sendikal örgütlerin, çalışanın emeğinin karşılığını, mücadelesini vermediği bir zaman diliminden geçiyoruz.” dedi.

Fakirleşmeyi siyasete indirmek doğru değil

Ülkede artan fakirleşme karşısında çalışanın emeğinin eridiğine değinen Başkan Köseler; “2009 yılında 200 Türk Lirası çıktı, o zaman 132 dolar alıyordu, şimdi 5,5 dolar alıyor. Toplum olarak fakirleştiriliyoruz. Emek karşılığını alamıyor. Ücretler düşük, yaşam standardımızı düşük. Bu toplumsal fakirleşmeyi getiriyor ve toplum olarak biat kültürünü getiriyor. Şükür tabii şükredeceğiz. Öncelikle sağlığımıza, Yaradan’a şükredeceğiz. O ayrı bir konu. Bunu siyasete indirmek doğru değil” diyerek tepkisini dile getirdi.

Mali bilançoyu halkla paylaşacağım

Beykoz halkı ve belediye çalışanlarının hakkını korumak üzere mali bilançoyu yakında kamuoyuyla paylaşacağını ifade eden Köseler; “Biz yönetim olarak henüz BEYTAŞ ve sporla ilgili bilgilendirmeleri tam alamadık. Yani tam devir teslim olmadı. BEYTAŞ’ın genel kurulu ayın yirmisinde yapılacak. Sporla ilgili bazı bilgiler eksik. Ama net olarak hangi bilanço ve mizanla devraldığımı Beykoz halkıyla, sizlerle zaman içinde paylaşacağım.“ şeklinde konuştu.

Program hep birlikte yapılan kahvaltıyla sona erdi.

Haber Merkezi

YRP Beykoz adayı partisinden istifa etti
Önceki YRP Beykoz adayı partisinden istifa etti
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz