Başkan Murat Aydın'dan çayır tartışmalarına sert cevap

  • 0
  • 7239
Başkan Murat Aydın'dan çayır tartışmalarına sert cevap
Başkan Murat Aydın'dan çayır tartışmalarına sert cevap
Başkan Murat Aydın'dan çayır tartışmalarına sert cevap

İBB Meclisinde Sadullah Kabahasanoğlu ve Cemal Sataoğlu arasında tartışmalara neden olan Beykoz Çayırı'nın millet bahçesi yapılacak olması gündemdeki yerini koruyor

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İBB meclisinde kabul edilmesiyle tartışmalara neden olan Beykoz Çayırı’nın millet bahçesi yapılmasına yönelik tartışmalara sert cevap verdi.

Başkan Murat Aydın, meclis kürsüsünden yapmış olduğu konuşmada, “bir iş yapmaya kalktık. Yapmak istediğimiz nedir biliyor musunuz? Beykoz Çayırı’nın alanını genişletmek” dedi.

Beykoz Çayırı diye bildiğimiz yerin alanını genişletmek istedik. Şu an fiilen var olan çayır 38 bin², alınan kararla bu çayırın toplam alanı projede 116 bin². Yeni çayır ise 93 bin² olacak. 55 bin² büyüyecek. Hayırlı bir iş yaptığımızı biliyoruz ve inanıyoruz.

Beykoz Çayırı’nın Millet Bahçesi yapılacak olmasına mecliste “evet” oyu veren AK Parti ve MHP’li meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Murat Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nı da ihmal etmedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ‘çayırıma dokunma, çayırım elden gidiyor’ diye paylaşımlar yapıldığını ve CHP Genel Başkan Yardımcısının bile böyle bir paylaşım yaptığını söyleyen Murat Aydın, muhalif meclis üyelerini Beykoz’a davet ederek, kendilerine Beykoz Çayırında dolaşarak ağırlamak istediğini söyledi.

“Alanı 55 bin² arttırılan bir çayıra nasıl dokunma deniliyor anlamıyorum” diye konuşan Murat Aydın, “o çayırın etrafında dört tane mahalle var. Yalıköy, Çamlıbahçe, Ortaçeşme ve Tokatköy. Orada yaşayan insanların ve İstanbulluların kullandığı bir çayır burası. Üzerinde binalar var. Bunların çoğu kaldırılacak. Bazı kullanılmayan alanlar ve işgaller var. Bunların tamamı kaldırılacak. Beykozlunun ve İstanbullunun Beykoz Çayırı diye bildiği 38 bin²’lik alan 93 bin²’lik alana dönüşecek.” ifadelerine yer verdi.

Murat Aydın şöyle devam etti: “Arkadaşlarımızın hayır dediği teklif budur. Tamam, ‘hayır’ diyebilirisiniz. Beykoz’a hizmet yapılmasını arzu etmeyebilirsiniz. Orada yaşayan dört mahallemizin insanın yaşam kalitesini ve mutluluğunu arttıracak adımları engelleyebilirsiniz. O sizin takdiriniz. Ama olmayanı nasıl anlatıyorsunuz. 38 bin²’yi 93 bine çıkartıyoruz. Buna deniliyor ki, çayır elden gidiyor. Beni buradan izleyen İstanbullular ve tüm Türkiye’ye şikâyet ediyorum sizi. Sayın Başkanım sizi şikayet ediyorum. Bana sorabilirdiniz. Ben size gerçeği anlatırdım. O rapora baktığınızda Çayırın büyüdüğünü her birlikte görüyoruz. Takdir İstanbulluların, takdir Beykozluların arz ediyorum.”

Haber Merkezi

Beykoz’da kanlı gece 3 ölü 3 yaralı
Önceki Beykoz’da kanlı gece 3 ölü 3 yaralı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)