Eğitim

Veliler İmam Hatiplere tepkiliymiş!..

Veliler İmam Hatiplere tepkiliymiş!..
2014.08.30 00:00
| | |
4767

Taraf Gazetesi Dost Beykoz’un İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile yapmış olduğu röportajdan derlediği bilgilerle haber yaptı…

Yapmış olduğu haberde Beykoz’da 11 okulda İmam Hatip Sınıfı açıldığına vurgu yapan Taraf, velilerin bu duruma tepki gösterdiğini iddia etti.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Beykoz’da bulunan 30 ortaokulun 11’inde imam hatip sınıfı açılacak. Beykoz Mili Eğitim Müdürlüğü “yoğun talep” nedeniyle böyle bir uygulamaya gittiklerini söyledi. Türkiye genelinde imam hatibe dönüştürülen okullara velilerden tepki gelirken Beykoz’da “yoğun talep” nedeniyle yeni bir uygulamaya gidildi. İlçedeki üç imam hatip ortaokulunun talepleri karşılayamadığı gerekçesiyle 11 ortaokulun birer sınıfı imam hatip şubesine dönüştürüldü. Beykoz’da bulunan 11 ortaokuldaki birer şube, Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu, Beykoz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu ve Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu’na bağlı hizmet verecek.

AMAÇ YAYGINLAŞTIRMAK

Okulların kendi öğrencilerine bile yetmediğini ifade eden veliler, bu uygulamanın sınıfları daha kalabalık hale getireceğini ifade etti. Velilere göre okullarda sınıf açılması, imam hatip eğitiminin yaygınlaşmasını sağlamak için kullanılan yeni bir strateji. Veliler, okullarına imam hatip sınıfları açılması kararını iptal ettirmek için eylem yapmaya hazırlanıyor. Taraf’a konuşan Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise imam hatip okullarına çok yoğun talep olduğunu belirterek açılacak şubelerin kimseyi mağdur etmeyeceğini ve diğer sınıflardaki öğrenci mevcudunu artırmayacağını savundu.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İmam Hatip Sınıfları, Taraf Gazetesi

reklam
6 Yorum
Yılmaz Çalık01.09.2014 11:00:43

Taraf Gazetesi kendi tıynetine uygun bir haber yapmış. Paralel medyanın silahşorundan da bu beklenir. Acaba F.G. bu haberden hoşnut kalmış mıdır? Aydınlık ve Sözcü refikaları ile birlikte kendilerine hayırlı işler diliyorum. Ne buyuruyor kutlu Nebi; "kişi sevdiği ile birlikte haşrolur"

selim önder ŞERZDİ31.08.2014 22:20:05

göz önüne alınmıyor!? demekki iş talep meselesi değil sadece siyasi ve huzur bozmaya dayalı,insanları ayrıştırmak ,bölmek ve bu karara uymayanları müslüman olmayan veya islama karşı imajı yaratarak bölücülük yapmaktan başka birşey değildir!!haklı olarak zaten yetersiz ve basiretsiz eğitim sistemi ve yetersiz okullar varken bu yükü yüklemek bir düzeneğin çalıştırılmaya başlamasıdır!

selim Önder ŞEREZDİ31.08.2014 22:19:17

tatsızlığa meydan vererek ve asıl önemlisi eğitimin dışında huzuru değilde kargaşa yaşanacak kararlar alarak ortam bozmaya çalışıyorsunuz!? talepler değerlendiriliyorsa bu sisteme karşı olan, bu karışıklığa olumlu bakmayan bu karara "(yoğun bir taleple)" karşı gelen veliler varken! neden istemeyenlerin talepleri değerlendirilmiyor !?

selim Önder ŞEREZDİ31.08.2014 22:17:49

bu konuları dikta ederek değil ılımlılık ve olması gerektiği gibi yapmaya çalışmalıdırlar! arazimi yok!paramı yok! engelleyenmi var yok!? AVM ve talep olmayan işler yapacağınıza elinizin altında toki var! asıl görevi bu tip işler olan! kiptaş var sözde belediye şirketi! emlak konut var! var oğlu var ağaoğlu var şuraya imamhatip yapılacak dense yapmayacaklarmı elleri mahkum! neden bu yollar denenmiyor ! neden illa "dünya lideri" olamamış geri ülkeler gibi! fakir ülkeler gibi! illa sisitemi zorlayarak velileri karşı karşıya getirerek!

selim Önder ŞEREZDİ31.08.2014 22:16:58

madem yoğun talep var!imamhatip yapamamanızın bir engeli ve sebebi olamaz sanırım!okullarda bir birinden tamamen zıt bir eğitim işeyişini bir araya sokmak,tarz ve kostüm olarak bahçeye çıktıkları zaman bile öğrenciler üzerinde farklı psikolojik ve nasıl davranmaları konusunda zorluklar meydana çıkacaktır!bunu düşünemeyen sözde eğitimciler!!

selim önder ŞEREZDİ31.08.2014 22:15:58

Tabiki Beykoz da Tarihi ziraat alanları yok edilerek Alman üniversitesi yapılabiliyorsa,imamhatip yapılabilecek alan ,arazi ve güç muhakkak vardır! yoğun talep olmayan yalandan spor kompleki inşaatlarına başlanana kadar,yoğun talep olmadığı halde orayı burayı kazarak ne yaptıkları belli olmayan işler yapana kadar!

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"