Makaleler

Veda

2014.09.09 00:00
| | |
4445

Bir Beykoz aşığı olarak benim yaşam alanımı oluşturan güzel İlçemize ve tüm Beykoz halkına olan sevgim ve saygımla spora olan tutkum birleşince, bir misyon üstlenmem gerektiğine karar vermiştim yıllar önce.

İnanın bu tutku öyle küçük kelimeleri yan yana getirerek kurulacak basit bir cümleyle açıklanacak türden bir duygu değildi.  Edebi olarak anlatmaya kalkarsam, bir arının sevdasıydı kırlardaki çiçeğe, suya özlemiydi bağrı yanan garibin, hatta Aslı’sına kavuşamayan Kerem’in hasretiydi diye betimleyebilirim.

Bir ibadetti benim için spor. Çünkü yakın ve uzak çevremizde gerçekleşen ve çocuklarımıza kötü örnek olan tüm olumsuz davranışların sporun sağlık ve disiplin gücü sayesinde ortadan kalkacağına inanmıştım bir kere. Geleceğimizin güvencesi olan sevgili yavrularımıza iyi, temiz ve yaşana bilinecek bir dünya teslim etmemiz gerekiyordu. Çocuklarımızı tüm şer odaklarından uzak tutmalıydık, büyükler olarak.

Bu misyonla yola çıkarak, aldığım desteklerle 2004 Yılında güzel Beykozumuzun en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan “BİSK’in” başına geçtim. 10 yıldır bu kutsal görevi branş ve kulüp farlılıkları gözetmeksizin, tüm kulüplerimize eşit uzaklıkta kalarak yönetmeye çalıştım. Spor adına ekibimizle üretmiş olduğumuz sayısız projeleri hayata geçirdik. Sahip olduğumuz sosyal sorumluluk bilincimizle iyi ve kötü günlerinde hep yanında olduk güzel ilçemizin güzel insanlarının. Sporu, asla siyasete alet etmeden bir yönetim sergiledim.

Yaşam dediğin bir hızlı tren, durdur durdurabilirsen. İyisiyle, kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla, güzeliyle çirkiniyle öyle bir geçiyor ki günler. Her başlangıcın bir sonu vardır. Bu dünyamızdaki değişmez kurallardan biridir.

BİSK’teki görevimi layıkıyla yapabilmiş olmam beni İstanbul amatör sporunun en üst kuruluşu olan İASKF Yönetim Kurulu üyeliğine taşıdı. İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez’e verdiğim söz nedeniyle ve bir hayli genişleyen çalışma alanımda verimli olabilmek adına BİSK’teki görevimi bırakma zamanım gelmişti artık.

Yapılan Olağanüstü Genel Kurulda ne tesadüftür ki 2004 Yılında görevi devraldığım Sayın Abdullah Yümsel’e görevi devrettim. Tek listeyle gidilen ve son derece olgun bir havada geçen toplantı sonunda delegeler, 2015 Mayıs ayında yapılacak olan Genel Kurula kadar Sayın Abdullah Yümsel’i başkan seçti.

Ben de yeni başkanımızı tebrik edip, görevinde başarılar dilerken, her konuda kendisine yardımcı olabileceğimi de bildirdim.

Bu arada BİSK’te görev yapmış olduğum yıllarda, bana hep destek veren ve hiçbir konuda yardımlarını esirgemeyen; Kaymakamlarıma, Belediye Başkanlarıma, Belediye Başkan Yardımcılarıma, İlçe Emniyet Müdürlerine, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü’ne, M.Ü.Besyo Müdürlerine ve Öğretim Görevlilerine, Meclis Üyelerimize, Muhtarlarımıza, Siyasetçilerimize, yerel ve genel basın ve medya kuruluşlarına, Beykoz İlçesi Tüm STK’larımıza,ÖSEV Vakfına, SABES’e, Belediye çalışanlarına, başta Başkan ve yöneticiler olmak üzere spor kulüplerimize, sporcularımıza, antrenörlerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve köylerimizde yaşamını sürdüren tüm sakinlerimize ve herkese sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. 

 

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"