Siyaset

Vatandaşın söylediği bizim için esastır

Vatandaşın söylediği bizim için esastır
2014.08.28 00:00
| | |
8232

Uzun süredir Beykoz’da devam eden tartışmaya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek son noktayı koydu… Paşabahçe pazarı haftada iki gün kurulacak.

29 Mart Seçimleri’nden sonra, bölgedeki bazı insanların şikâyetlerini ciddiye alarak çalışma başlatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’un bazı mahallelerinde vatandaşların taleplerine binaen referandum yapmıştı. Bu referandumlar arasında Paşabahçe Pazarı’nın iki günden bir güne indirilmesi ve meydanın yeniden düzenlenmesi de vardı.

Referandum sonuçlarına yönelik, Beykoz Belediyesi önce Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçerek meydan düzenleme çalışmalarını başlattı. Bu çalışmalar esnasında Başkan Çelikbilek’in pazarın gün sayısı konusunda şikâyetlerin sürdüğünü söylemesi, Paşabahçe Pazarı’nın 1 güne düşürüleceğine yönelik çeşitli spekülasyonlar üretilmesine ve tartışmalara yol açmıştı.

Ve başkan son noktayı koydu…

Daha önce Pazartesi ve Perşembe olmak üzere haftada iki gün kurulan Paşabahçe pazarı bundan sonra da aynı şekilde kurulacak… Konuya ilişkin Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bölgede referandum yaptıklarını ve yerel yöneticiler olarak halkın söylediğini her zaman esas aldıklarını kaydetti.

Beykoz Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Demir’de, başkanın tadilattan önce kendilerine söz verdiğini ve sözüne sadık kalmış olmasının pazarcı esnafında olduğu gibi bölge halkında da memnuniyet oluşturduğunu kaydetti. Başkan Demir, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkürlerini ifade ettiklerini söyledi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mehmet Demir, Yücel Çelikbilek, Paşabahçe Pazarı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"