Güncel

Vatandaş mesajı yanlış anlayınca!

Vatandaş mesajı yanlış anlayınca!
2014.09.19 00:00
| | |
5517

Beykoz’u saran tapu heyecanı İBB Parsellerinin vatandaşlara devriyle zirve yaparken Belediye’nin attığı bilgilendirme mesajı izdihama yol açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait parselleri Ortaçeşme’de bulunan Tarihi Kışla Binası’na karşılık devralan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in 2-B arazileriyle ilgili devir çalışmaları da son aşamaya geldi.

İBB Parsellerinin devri Beykoz Belediyesi’nde uzun kuyruklara yol açarken son başvuru tarihinin 16 Kasım 2013’e uzatılması vatandaşlara da Belediye bürokratlarına da bir nebze olsun nefes aldırdı.

Başvuru tarihiyle ilgili yapılan hatırlatma mesajındaki bilgilendirme notunu tam okumayan 2-B tapusu bekleyen vatandaşlar Belediye’de izdihama yol açarken, görevliler de zor durumda kaldı.

Beykoz Belediyesi’nin gönderdiği mesajda; “Değerli Beykozlular; Belediyemiz İBB’den devir alınan arazilerin vatandaşlara satışını başlatarak yıllardır çözülemeyen tapu sorununu çözüyor. Belediyemize başvurarak, dosya bedelini yatıran vatandaşlarımızın ihaleye katılmak üzere geçici teminat bedelini yatırmak için Belediyemiz Emlak İstimlâk Müdürlüğü’ne 15 Kasım 2013 Cuma günü saat 16.30’a kadar başvurmaları önemle rica olunur.” ifadeleri yer alıyordu.

Yanlış anlama izdihama yol açtı

Belediyenin gönderdiği mesajı tam okumayan yılların 2-B mağdurları bir anda belediyeye hücum edince oluşan izdiham üzerine Belediye yeni bir mesaj göndererek yanlış anlaşılmayı düzeltmeye çalıştı. Belediyenin gönderdiği ikinci SMS’te ise şu ifadelere yer verildi; “16 Kasım 2013 tarihinde son bulan satışlar Büyükşehir Belediyesi’nden devir alınan parsellerdir. 2-B ile parselleri ile ilgili bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.”

Çelikbilek, “vatandaşlarımız bize güvensin”

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek atılan mesajın tam okunmamasının yol açtığı yanlış anlaşılmanın normal olduğunu belirtirken,“vatandaşlarımızın sabırsızlığını gayet iyi anlıyorum. Hamdolsun onları 50 senelik sıkıntıdan kurtardık. Tabi Belediye’de böyle yoğun bir şekilde tapu verilince kendi tapularını çıktı zannettiler herhalde. İnşallah onların da devir işlemleri hızlı bir şekilde devam ediyor ve çok kısa bir süre içerisinde Gümüşsuyu Mahallesi’nden başlayarak tapularını vereceğiz. Vatandaşlarımız bize güvensinler. Allah’ın izniyle Beykoz’da mülkiyet ve tapu sorunu bitmiştir.” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mesaj, Tapu, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"