Siyaset

Vatan Partisi, Beykoz üyelerine kahvaltı verdi

Vatan Partisi, Beykoz üyelerine kahvaltı verdi
02.12.2018 13:37
| | |
2235

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, üyelerini ve emekçilerini Paşabahçe’de düzenlediği kahvaltı programında bir araya getirdi.

Düzenlenen kahvaltı programına, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Maltepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Orhan Çekiç, partililer ve Beykoz yerel basını katıldı.

Program bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz yaptı.

Hakan Ekiz, Türkiye’nin ekonomik bir kriz içerisinde olduğunu hatırlattı.

“Esnaf umutsuz”

Ekiz, gündemin çok yoğun olduğunu belirterek, “Türkiye çok büyük bir ekonomik krizin içerisindedir. Bir takım kesimler hala ekonomik krizler vardır, yoktur tartışmaları yapmalarına rağmen sokakta esnafın hissettiği bizlerin dolaşırken pencerelerde kiralık ilanları gördüğümüz yerler bize ekonomik krizin varlığını, konuştuğumuz esnafın durumu, umutsuzluğu ve yaşadığı ekonomik sıkıntılar, açılan icra davaları ekonomik krizin var olduğunu net bir şekilde ispat ediyor” dedi.

“Bunun devamı yok”

Ekiz, sözlerine şöyle devam etti; “Tabi bunlar bir anda olmadı Türkiye 16 yıldır üretmeden tüketmeye, borç para ekonomisiyle döndürülmeye çalışıldı. Buraya kadar gelebildi. Bunun devamı yok. Çok fazla dış borç, üretimi olmayan bir ülke siyasetten ümidini kesmiş vatandaşlardan oluşan bir ülke haline geldik” ifadelerini kullandı.

Ekiz, yapmış olduğu açılış konuşmasında Amerika Birleşik Devletine ve Batı ülkelerine değindi.

“Türkiye artık bir yol ayrımındadır”

Ekiz, Amerika Türkiye’nin düşmanıdır diyerek, “ABD’nin bölgede kullandığı bütün enstrümanlar PYD’si, İŞİD’i, PKK’sı ile Türkiye Devletinin düşmanıdır. Eğer düşmanımızı doğru tanımlayamazsak düşmanla iş birliği yapanı hoş görebiliriz. Türkiye artık bir yol ayrımındadır. Tercihini yapmak zorundadır. Ya Amerika’nın egemen olduğu Atlantik Cephesinden kopacak ya da bölünme sürecine doğru sürüklenecektir. Bu koşullarda Türkiye’de milli bir görev üstlenen duruşuyla, kararlılığıyla, söylemleri ve eylemleriyle Amerika’nın ve Batının Türkiye’yi parçalama amaçlarının karşısında dimdik duran bir Vatan Partisi vardır” diye konuştu.

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz yapmış olduğu konuşmasının ardından sözü Maltepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Orhan Çekiç’e bıraktı.

“Bu büyük bir tehlikedir”

Orhan Çekiç, Toplumun Atatürk’ü tanımadığına tepki göstererek, “Bilindiği gibi kasım ayını icra ettik. Dolayısıyla Atatürk’ü anma çabalarımız hala sürüyor. Atatürk’ü bir üniversite hocası olarak söylüyorum. Bu toplum Atatürk’ü tanımıyor. Bunu büyük bir hassasiyetle söylüyorum. Demek ki ne ilkokul, ne ortaokul ne de üniversiteler zaten zamanında bir alt yapı oluşturmadılar. Şu zamanlar içerisinde zaten Atatürk’ün ismi üniversitelerde anılmaz hale geldi. Son 3 sene zaten üniversite ders kitaplarından çıktı. Böyle olunca toplumun giderek bu konuda geriye gitmemesi mümkün değil zaten. Bir yerde bu olumsuzluğu normalmiş gibi görmeye başladılar. Bu büyük bir tehlikedir” dedi.

Devrim Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Orhan Çekiç, katılımcılara Atatürk’ün hastalığı ve Hastalığını ihmal etmesinin temel nedeninden bahsetti.

“Atatürk, Atatürkçüydü”

Çekiç, “Atatürk’ün kan grubu bilinmez niye? Niye bilinmez? Onun hakkında en ufak ayrıntıya kadar bilgileri bilirsiniz ama kan grubunu neden bilmiyorsunuz? Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk kanını aldırmadı ki. İğne olmadı. Yani bunu doktorlar mı yaptı? Hayır. Doktorlar Mustafa Kemal’in en yakın arkadaşlarıydı. Yalvarıyorlardı tedavi için ama o sizlerden bizlerden çok farklı bir Türkçüydü. Atatürk, Atatürkçüydü. Atayı kurtarma şansı sıfırdı. Hastalık birden bire büyük bir çöküntüye dönüştü. Atatürk bir devlet başkanıdır. Devletin kurucusudur. Ama onun da çaresiz kaldığı durumlar var. Dolayısıyla çaresizlik temel olarak hastalıktan geliyor. Hastalığını ihmal etmesinin temel nedeni devletin işleridir” dedi.

“Onu hepimiz biliyoruz”

Devrim Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Orhan Çekiç sözlerine şöyle devam etti; “Benim anlatacaklarımı bir ilkokul öğrencisi anlamaz değil. O çocukta anlar. Anlarsa Atatürk’ü daha çok sever. Bu tarz bilgilerin üzerinin gölgeleniyor oluşunun bir temel nedeni zaten çok yüce bir varlık. Onu hepimiz biliyoruz. Bildiğimizin üzerinde bir varlık aslında. Onu bilmiyoruz. İşte o engelleniyor. Giderek törpüleniyor. Belirli bir kesim tarafından nefret edilir bir simge haline getiriliyor. Her türlü saldırıya açık olmasının temel nedeni budur” diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Vatan Partisi, Beykoz İlçe Başkanlığı, Paşabahçe, Kahvaltı, Maltepe Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi Bölüm Başkanı, Doç. Dr. Orhan Çekiç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"