Siyaset

Vatan Partisi Beykoz'da Ümit Kocasakal'ı ağırladı

Vatan Partisi Beykoz'da Ümit Kocasakal'ı ağırladı
25.09.2016 16:54
| | |
4875

Vatan Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, düzenlendiği sabah kahvaltısında İstanbul Barolar Birliği Başkanı Ümit Kocasakal'ı ağırladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan kahvaltılı program Beytaş Teras Cafe'de gerçekleştirildi. Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz'in ev sahipliği yaptığı programa Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zuhal Özen Manoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şube Başkanı  Mualla Sertdemir, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Esra İspalarlı, Vatan Partisi İstanbul İl Yöneticisi Yazar Naci Özen ve Tansu Çiller'in Başbakanlığı'nda Devlet Bakanı olan Önay Alpago katıldı.

Vatan Partisi'nin ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün flamaları toplantının yapıldığı mekana yerleştirildi. Cumhuriyet Kadınları Derneği, İstanbul Barolar Birliği Başkanı Ümit Kocasakal'a çiçek hediye etti.

"Bu ülke işgalle karşılaşsa 79 milyon ayağa kalkar"

Konuşmasını yapmak üzere Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, İstanbul Barolar Birliği Başkanı Ümit Kocasakal'ı kürsüye davet etti.

Kocasakal, davet edildiği her yere zevkle gittiğini belirterek, "AKP bile çağırsa giderim hatta büyük bir zevkle gideriz. Bizler belki temelde konulara hâkimiz ama zaman zaman kafa karışıklığı olabilir" dedi.

Barolar Birliği Başkanı Kocasakal şunları söyledi: "Bir konferansta Kazım Karabekir Paşa'nın kızıyla beraber konuşmacıydık. O slayt eşliğinde yaptı konuşmasını ve Kurtuluş Savaşı dönemini anlattı. İşgal portresini gördüğüm zaman bir şeyler anımsattı bana, bir an için düşündüm ve şunu anladım ki günümüzde işgaller böyle olmuyor. İşgal edilmek istenen o ülke zihinlerde işgal ediliyor. Görünen bir düşman ile mücadele etmek daha kolaydır. Şu anda yabancı bir ülke askeri gelip işgale kalksa eminim ki 79 milyon ayağa kalkar. Bu işgalin nasıl olduğu ve argümanlarının neler olduğunu bilmemiz gerekiyor. İşgal kuvvetlerinin çoğu bir takım devşirme ajanlarla oluyor. Dediğim gibi hiçbirinizin karşı çıkamayacağı karşılaştırmalarla yapılıyor."

Kocasal, Türkiye'nin işgal altında olduğunu, bağımsız olmadığını ve yarı sömürge bir ülke olduğunu söyledi.

"Bu Amerikan emperyalizminin bir projesidir"

Barolar Birliği Başkanı Ümit Kocasakal, daha sonra şöyle devam etti: "Türkiye şu anda işgal altında bir ülkedir. Bağımsız değildir, yarı sömürge bir ülkedir. Nasıl oluyor da yedi düvele karşı mücadele vermiş, tam bağımsızlığını elde etmiş bir ülke nasıl oldu da bu hale geldi? Osmanlı Devleti'nin bütün borçlarını ödediği halde kendi kendine yeten bu ülke nasıl bu hale geldi? Bunun muhasebesini yapmak ve öncelikle enine boyuna düşünmek zorundayız. Yeni Osmanlıcılık diye bir kavram var bu bir Amerikan emperyalizmi projesidir. Atatürk'ü itibarsızlaştırmadan bu projenin başarılı olma şansı yok. Mesele sadece puzzle parçalarına sahip olmak mesele değil. Onları elde tutmak meseledir."

"Türkiye'de yüz yıllık hesaplaşma görülüyor"

Yaklaşık 40 dakika boyunca toplantı salonundaki misafirlere seslenen İstanbul Barolar Birliği Başkanı Ümit Kocasakal, "Türkiye'ye şah dediler ama kimin kazanacağını göreceğiz" şeklinde konuştu.

Kocasakal, "1920'lerde Atatürk'ün söylediklerini bugünlerde söyleyemeyenler var. Türkiye'de yüz yıllık hesaplaşma görülüyor. Şah dediler Türkiye ye ama kimin alacağını göreceğiz. Darbeden sonra gelinen durumda Atatürk sevgisini kimse yok edemez. Cumhuriyetle kimse oynayamaz. Herkesin dönüp geleceği yer yine Atatürk devrimleridir. Tarikat ve cemaatler ülkenin zenginliği değil insanların temiz din duygularını sömüren bir urdur. Sökülüp atılmalıdır." dedi.

Kocasakal, konuşmasının ardından katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Vatan Partisi, Ümit Kocasakal, Söyleşi, Hakan Ekiz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"