Siyaset

Vatan Partisi, Beykoz’da Nasuh Mahruki’yi ağırladı

Vatan Partisi, Beykoz’da Nasuh Mahruki’yi ağırladı
27.11.2016 16:20
| | |
5341

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Sabancı Öğretmen Evi'nde düzenlediği programda Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Ali Nasuh Mahruki'yi misafir etti.

Belirli aralıklarla ülkede tanınmış isimleri Beykoz'da ağırlayarak teşkilatıyla buluşturan Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Sabancı Öğretmen Evi'nde düzenlenen sabah kahvaltısında Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Ali Nasuh Mahruki'yi ağırladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa ev sahipliğini ise önceki programlarda olduğu gibi Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz yaptı.

İlk konuşmayı ADD Beykoz Şubesi Başkanı Mualla Sertdemir yaptı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Esra İspalarlı, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Öncü Kadınlar Başkanı Havva Özcan ve çok sayıda partilinin katıldığı kahvaltı programında ilk konuşmayı ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir yaptı.

Sertdemir Cumhurbaşkanı’nı tehdit etti

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunu meşgul eden Cinsel Taciz Yasası'yla ilgili yapılmak istenen düzenlemelerle ilgili konuşan Beykoz ADD Başkanı Sertdemir, düzenlemenin tartışmalar üzerine gözden geçirilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "E yine gündeme getirirsen yine gününü görürsün sen!" ifadelerine yer verdi.

Sertdemir: "Makama saygımız olduğu için sayın diyorum"

Mualla Sertdemir şöyle konuştu:

"İnsan ırkının olmazsa olmazı eşitlik ilkesi doğrultusunda karşı cinsin birbirini istismar etmesi bile bizim için kabul görmezdir. Karşı cinsler hiçbir zaman birbirlerini cinsel istismarda bulunamazlar. Kadın olsun, erkek olsun. Toplumumuz ataerkil bir toplum olduğu için erkek egemenliğinin hüküm sürdüğü ve 14 yıla yakın erkek egemenliğinin topluma yansıtılması her alanda bu şekildedir. Hükümet bir kere kadına sahip çıkmıyor. Eğitimi git gide cahilleştiriyor. Bunu yenmek eğitim işidir. Eğitimle kuvvetlenir karşı cinsler örgütlenirler. Bir yasa çıkartıyorlar. Af yasası! Böyle bir şey olamaz. Buna hiçbir anne müsaade edemez. Sizin başınıza gelse sizin kızınıza tecavüz edilse... Utanmadan bu yasayı nasıl çıkartacaksınız? Neyin yasası bu? Oy mu toplayacaksınız bu insanlardan? Tabii size bilinçli oylar, seviyeli oylar yakışmaz. Anca böyle hayvana tecavüz eden, insana tecavüz eden, kadına tecavüz eden oylar lazım size çünkü siz o tür insansınız. İnsana bakışınız bu. Bu yasa çıkamaz! Ertesi günü Sayın Cumhurbaşkanı, yine sayın diyorum makama saygımız olduğu için. Çıkmış 'bu yasa şimdilik kalktı ama yine gündeme gelecek' diyor. E yine gündeme getirirsen yine gününü görürsün sen!"

Programda; Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Esra İspalarlı ve Vatan Partisi Öncü Kadın Başkanı Havva Özcan da birer konuşma yaptılar… Konuşmacılar, Türkiye'de cinsel taciz nedeniyle yaşananlardan dolayı ortaya çıkan sıkıntıları ele aldılar.

Mahruki’ye ilgi yoğundu

İşçi Partisi, Vatan Partisi adını almadan önce Doğu Perinçek ile birlikte birçok projede yer aldığını belirten AKUT Derneği Başkanı Nasuh Mahruki, "Bugün bir şeyler yapılmak isteniyorsa bunlar sizin çalışmalarınızla mümkün olacaktır" şeklinde konuştu.

Nasuh Mahruki: "Endişeler muhalefetin işini doğru dürüst yapmamasından kaynaklanıyor"

"Yıllar boyunca AKP hükümetlerinin sinsi sinsi verdikleri zararların sonucunu yaşıyoruz şu anda. Geldikleri günden bu yana zaten gizli ajandalarıyla, gündemleriyle gelmişlerdi. Buradaki en büyük sorumluluk maalesef muhalefet partilerine düşüyor. Muhalefet partileri özellikle CHP ve MHP, HDP'yi saymıyorum zaten o gizli ajandasını artık açığa vurmuş bir partidir. Bu süreçte CHP ve MHP'nin çok daha iyi bir şekilde mücadele etmesi gerekirdi. Vatan Partisi'ni de yanlarına alarak çok daha geniş bir mücadele biçimiyle uğraş verilebilirdi. Ne yazık ki şu anda bu geleceğimizle ilgili kafamızdaki sıkıntılar, endişeler, mutsuzluklar açıkçası muhalefetin Türkiye'de işini doğru dürüst yapmamasından kaynaklanıyor" ifadeleriyle konuşmasına başlayan Mahruki, 17-25 Aralık sürecinin hükümeti devirmeye yetecek bir süreç olduğunu söyledi.

"Muhalefet 17-25 Aralık'ı iyi kullanamadı"

Mahruki şöyle devam etti:

"Sonuçta sivil siyasetten bahsediyoruz ve tabii ki sivil siyasetinde kendine göre kuralları var. Demokrasi, adalet ve hukukun üstünlüğü çerçevesinde yürümesi gereken bir şeydir. AKP hükümeti bunu bozarak ve aşındırarak buraya kadar getirdiler. Bu süreçte de muhalefet maalesef beceriksiz kaldı. Bu noktadan nasıl çıkarız? 14 Senedir çıkamadık bundan sonra nasıl çıkarız cevabı aslında o kadar kolay değil. Her şeyi bir kenara bırakın aslında çok açıkları var bunların ama 17-25 Aralık hükümetin parçalanmasına neden olacak bir süreçken muhalefet bunu bile kullanamadı. Daha ne olması lazım ki?"

Anket şirketlerinin ülke genelinde yaptığı çalışmalara değinen Arama Kurtarma Derneği Başkanı Nasuh Mahruki, konuşmasını şu cümlelerle bitirdi:

"Başa çıkması bundan dolayı zorlaştı..."

"Muhalefet çok beceriksiz ve bunun yanı sıra şu anda bizim yaptığımız gibi küçük toplantılar Türkiye'nin her yerinde yapılıyor. Ama medyanın büyük bir çoğunluğu ellerinde istedikleri yalan bilgiyi istedikleri dozda, istedikleri şekilde duyurabiliyorlar. Bu anket şirketleri var ya her gün memleketin her köşesinde anket yapıyorlar. Başka hazırlıkları da var tabii. Ellerinde koca koca dosyalarla gündemi nasıl değiştirebileceklerine dair birçok rapor var. X bir yerdeki günlük sıradan yaşanan bir olaydan dolayı oyları düşecek olursa bu dosyaların içerisinden bir tanesini alıyorlar ve hemen gündeme getiriyorlar. Anket şirketlerine dünyanın paralarını ödemelerinin sebebi budur. 79 Milyonluk Türkiye'deki özellikle kendilerine oy verilen yerlerdeki siyasi eğilimi an be an takip ediyorlar. Başa çıkması bundan dolayı çok zorlaştı. Yani bizden muhalefet partilerinden daha fazla ve iyi bir şekilde halkın nabzını yoklayabiliyorlar."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Vatan Partisi, Nasuh Mahruki, Mualle Serttemir, Hakan Ekiz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"