Vatan Partisi, Beykoz'da atağa kalktı

  • 01.03.2015 17:50
  • Güncelleme: 03.03.2015 19:40
  • Okunma: 9845 kez
  • Yorum: 2
İşçi Partisi olan adını Vatan Partisi olarak değiştiren partide, Eyüp Bostan’ın İlçe Başkanı olarak atandığı bildirildi.
Vatan Partisi, Beykoz'da atağa kalktı

Geçtiğimiz 2014 yılı Türkiye Yerel Seçimleri'nde Beykoz Belediye Başkan Adayı Can Çakmak ile 299 oy alabilen İşçi Partisi, Genel Merkezi'nin aldığı kararla adını Vatan Partisi olarak değiştirdi ve yöneticileriyle birlikte 'İktidara yürüyoruz' mesajı verdi. Adayı Can Çakmak ve arkadaşlarını geçtiğimiz aylarda CHP Beykoz'a kaptıran eski İşçi yeni Vatan Partisi, partiye yeni katılan üyelerine rozet takarak atağa geçti. Daha önce CHP'den Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan Av. Günizi Dizdar, bu kez Vatan Partisi'ndeydi ve partinin ilk Kurultay'ında da Merkez Karar Kurul Üyesi olarak seçildiğini bildirdi. İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan'ın Vatan Partisi'nin de Beykoz İlçe Başkanı olarak atandığı açıklanırken, Av. Günizi Dizdar gibi Merkez Karar Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda partide İstanbul İl Yöneticiliği yapan Osman Bilge, partisinin iktidar seçeneği olduğunu iddia ederek, "Biz 15 bin kişilik bir Kurultay yaptık.  Binlerce yeni üyemiz bu Kurultay'dan sonra Vatan Partimize katılmaktadır. Ama daha da önbemli olan bir şey vardır: O da Vatan Partisi'nin bir iktidar seçeneği olarak ortaya çıkmış olmasıdır" diye konuştu. Öte yandan Dost Beykoz'un yazarlarından olan Av. Ferda Kazancıbaşı da CHP'den istifa ederek Vatan Partisi'ne üye olduğunu kamuoyuna ilk kez açıkladı.

Vatan Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen yeni üyelere rozet takılmasına yönelik toplantıda, partililerin yoğun katılımı dikkat çekti. İlçe Merkezi'nin odalarına sığmayan partililer, zaman zaman diğer odalara dağılıp zaman zaman da koridorlarda ayaküstü sohbet etti. Bundan 22 yıl önce 24 Ocak 1993'te aracına konan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden usta gazeteci Uğur Mumcu'nun fotoğrafının da yer aldığı mini kütüphanede, Teori, Türkiye Gençlik Birliği gibi dergilerin yer alması dikkat çekti. Vatan Partisi'ne yeni üye olacak kişilere ise parti yetkilileri üyelik formu doldurarak, yardımcı oldu. Gelen konuklara kuru pasta ve çay ikramında bulunulmasının ardından salonda toplanan partililer, burada yapılan konuşmaları takip ettiler.

Osman Bilge Kuruca: “Yeni bir Anayasa yapılacak, Türkiye bölünecek!”

İlk olarak söz alan Merkez Karar Kurul Üyesi ve İstanbul İl Yöneticisi Osman Bilge Kuruca, dün gerçekleştirilen toplantıda HDP Heyeti'yle ortak açıklama yapan Hükümet Üyeleri'ni eleştirdi ve şunları söyledi:

"İki gün önce Dolmabahçe'de Başbakanlık konutunda PKK ile Hükümetin Bakanları bir anlaşmaya vardılar ve bunu Türkiye'ye ilan ettiler. Anlaşma şudur: Yeni bir Anayasa yapılacak, Türkiye bölünecek. İşin özeti budur. Ne yazık ki bu bölünme tablosu ve kamuoyunun önünde açıkça Türkiye'nin bölüneceğinin ilan edilmesi tablosu, Türkiye'nin bir gerçeğidir. Ancak Türkiye'nin çok daha önemli bir gerçeği daha var. Türkiye'de bugün Vatan Partisi rüzgârı esmektedir. Asıl önemli, değiştirici gerçeklik budur.

Eğer bir ülke bölünüyorsa, bir ülkede Cumhuriyetin tüm değerleri yıkılıyorsa, mutlaka Türkiye gibi bir ülkede 1000 yıllık tarihi olan bir ülkede, bağımsız kalmış bir ülkede bunun cevabı verilir. O cevabı verecek bir örgüt çıkar, lider çıkar! İşte Vatan Partisi böyle bir sorumlulukla Türkiye Halkı'nın bütün o bölünme ve Cumhuriyetin yıkım tablosundan çıkartılması için çok önemli bir sorumluluk yüklenmiştir. Onun için Türkiye'de bugün yakıcı gerçek, Vatan Partisi'nin bir rüzgâr yaratmış olmasıdır.

‘Vatan Partili Kuruca, ‘neden iktidar seçeneği’ olduklarını anlattı’

Biz 15 bin kişilik bir Kurultay yaptık!  Binlerce yeni üyemiz bu Kurultay'dan sonra Vatan Partimize katılmaktadır. Ama daha da önemli olan bir şey vardır: O da Vatan Partisi'nin bir iktidar seçeneği olarak ortaya çıkmış olmasıdır. Nasıl oluyor da Vatan Partisi bir iktidar seçeneği olarak ortaya çıkıyor? Birinci olarak Vatan Partisi Türkiye'de 1919'dan sonra olmayan bir şeyi gerçekleştirmiştir. Bağımsızlığına düşkün, milliyetçi, halkçı, sosyalist birikimden bütün öncüleri kendi bünyesinde ve programı etrafında birleştirdi. İkinci olarak da Türkiye'nin önünde bir çözümü koydu. Onu Genel Başkanımız çok özlü bir şekilde ifade etti: Üreten ve birleşen Türkiye! Üreteceğiz yani borç ekonomisine son vereceğiz, sıcak para sultasına son vereceğiz; üretimi artıracağız, emeğin ve kaynaklarımızın değerini bileceğiz; sonra da ülkemizi birleştireceğiz."

Osman Bilge Kuruca'nın ardından bu kez Av. Günizi Dizdar söz istedi ve Vatan Partisi'nin Beykoz İlçe teşkilatı hakkında bilgi verdi. Eyüp Bostan'ın Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı olarak atandığına dikkat çeken Av. Dizdar, şöyle dedi:

Av. Günizi Dizdar: “Eyüp Başkanımızı tekrar İlçe Başkanı olarak atadık!”

"İlk kurultayda Merkez Karar Kurulu'na seçildim, bundan da onur duyuyorum. Başkanımla birlikte son 1 haftayı uykusuz geçirdik. Aslında burası vardı ancak karınca kararınca yeniden düzenledik.

Bütün korkuları ve çekinmeleri bir yana bırakalım. İnanır mısınız, demin Cumhuriyet Kadınları yürüyüşünden geldim, tüm o Bahariye Caddesi inledi! Kimlerle inledi biliyor musunuz, bizim slogan atmamıza bile gerek kalmadı; bayrağını alan aşağıya indi.

Bunu da açıklamaktan gurur duyuyorum: Eyüp Başkanımızı tekrar İlçe Başkanı olarak atadık. Kendileri gereğini yapacaklardır. Yönetimde de 'eşit temsil' söz konusudur. Buranın yarısı kadın yarısı erkek kardeşlerimizden oluşmuş bir yönetimi vardır. Bundan böyle Beykoz'u çok farklı yüzleriyle göreceksiniz. Aramıza artık çok ciddi katılımlar olmaktadır ve artarak devam edecektir."

Eyüp Bostan: “Yeni yüzler görmek, bizlere güç veriyor”

Av. Günizi Dizdar'ın ardından ise Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan söz aldı ve kısa bir konuşma yaptı. Oldukça heyecanlı olduğunu ifade eden Bostan, şunları kaydetti:

"Ben söylemek istediklerimi sizlerin gözlerinden okuyorum. Sizlere baktığım zaman hissettiklerimi anlatmak mümkün değil. Beykoz'da mücadelelerimiz oldu ve burada yeni yüzler görmek bizlere daha büyük güç veriyor. İki Başkanımızın anlattıklarından sonra Beykoz'a daha çok mücadele azminin geldiğini görüyoruz. Geldiğiniz için de hepinize teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık..."

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

zülal haksever (7 yıl önce)

Artık meclisde ülkenin milli çıkarları için mücadele eden , ipleri ABD nin elinde olmayan , iktidar olmak için mutlaka ABD nin emir ve komutasına girmemiz lazım düşüncesinde olmayan gerçek bir milli parti VATAN PARTİSİ ne ihtiyaç var

kofin (8 yıl önce)

Tebrik ederim; objektif habercilik budur.

Yorum Yaz