Vatan adayları Beykoz’daydı

  • 0
  • 8997
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı
Vatan adayları Beykoz’daydı

Vatan Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, Üyeleri ve İstanbul Adayları'yla bir araya geldi.

Beykoz Kanlıca Baro Bahçe'de bir araya gelen Vatan Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı Üyeleri, İstanbul Milletvekili Adaylarını tanıttı. Sabah kahvaltısında bir araya gelen partililer, Milletvekili Adayları'nın konuşmalarını dinledi. Açılış konuşmasını yapan Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, katılımcılara teşekkür etti ve şöyle dedi: "Ümitsizliğin bir kâbus gibi üzerimize çöktüğü bugünkü şartlarda, ülkenin semalarında Vatan Partisi, bir güneş gibi doğmuş bulunmaktadır. Çıkış yolumuzun altın anahtarı, büyük önderimiz Mustafa Kemal'in ilkeleridir. Rehberimiz, ilk Meclis'in açıldığı 23 Nisan 1920 ruhudur!"

Vatan Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya, İstanbul Milletvekili Adayları Tayfun İçli, Günizi Dizdar, Mustafa Bekir Bilge, Hasan Ataman Yıldırım, Mehmet Birecik, Erdal Gümüş, Nuray Üzümcü, Ayla Aysal, Nalân Işıklı ve Çınar Çetinkaya katıldı. Toplantıyı ayrıca ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, Cumhuriyet Kadınları Maltepe Şube Başkanı Günay Birecik, Göztepe Mahalle Muhtarı Ahmet Duran ve Dost Beykoz Yazarı Ferda Kazancıbaşı da izledi. Kahvaltının ardından açılış konuşmasını Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan gerçekleştirirken, şöyle dedi:

Eyüp Bostan: “Halk fakir ve perişan durumdadır”

"Mustafa Kemal, Samsun'a çıktığı 19 Mayıs 1919 gününden 2 gün sonra, Amasya Tamimi'yle tüm Yurda sesleniyor: 'Milletin istikbalini, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır' diyor. Günlerden 23 Nisan 1920 Cuma... Büyük bir kalabalık, tekbir sesleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılacağı büyük binaya doğru kurbanlar keserek ilerlerler. Dualar okunur, yükselen 'âmin' sesleriyle Meclis binasından içeri girilir. Dışarıdan, Yunanlılarla savaşın top sesleri gelmektedir. İşte bu şartlarda koskoca bir Ulus'un varolma-yokolma mücadelesi başlamıştır.

Şimdi içimizdeki hainlerin ihanetleriyle aynı noktaya getirilmiş bulunmaktayız. Vatanın dört bir yanı parsel parsel yabancılara satılmış, demokrasiyle Cumhuriyet değerleri yok edilmiş; şerefli ordumuzun vatan savunma görevi izne bağlı kılınmıştır. Halk, fakir ve perişan duruma düşürülmüş, basın susturulmuş; muhalif partilerin sesi kesilmiştir. İşte ümitsizliğin bir kâbus gibi üzerimize çöktüğü bu şartlarda, ülkenin semalarında Vatan Partisi bir güneş gibi doğmuş bulunmaktadır. Çıkış yolumuzun altın anahtarı, büyük önderimiz Mustafa Kemal'in ilkeleridir. Rehberimiz, ilk Meclis'in açıldığı 23 Nisan 1920 ruhudur!

Sevgili Vatan Partili kardeşlerim. Hepimizin omuzlarında 2. Milli Kurtuluş Mücadelesi sorumluluğu bulunmaktadır. Hepimiz bu kutsal demokrasi savaşının onurlu insanları olarak bir aradayız. Gazamız mübarek, yolumuz açık olsun."

Eyüp Bostan'ın ardından kürsüye gelen Millet eski Vekilleri'nden Tayfun İçli, çarpıcı açıklamaları kayda geçti.  "Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde PKK terör örgütü cirit atıyor. Bu bölgede devletimiz yok!" diyen Vatan Partisi İstanbul 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı olan ve partinin Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Tayfun İçli, şunları söyledi:

Tayfun İçli: “Doğu ve Güneydoğu’da PKK cirit atıyor!”

"Şimdi Türkiye’miz ülkemiz, olağan bir dönemden geçmiyor; olağanüstü bir dönemden geçiyor. Sanki 100 yıl öncesinin koşulları ülkemizde yaşanıyor.  Nasıl yüzyıl önce emperyalistler ülkemizi işgal etmiş, emperyalizmin işbirlikçileri ülkede cirit atıyor ise bugün de ona benzer koşullar yaşanıyor. Her ne kadar bugün tankla, tüfekle, silahla ülkemiz işgal edilmediyse de bir anlamda bir sivil darbe gerçekleştirilmek suretiyle ülkemizdeki anayasal kurumlar bir bir işgal edilmiş durumdadır. Cumhuriyetin nitelikleri değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez hükümleri bir bir değiştiriliyor ve bizim yaşam alanlarımız artık bizlerin soluk alamayacağı şekle dönüşmeye başlıyor. Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde PKK terör örgütü cirit atıyor. Bu bölgede devletimiz yok! Askerlerimiz, güvenlik güçlerimiz siyasi iktidarın talimatıyla kışlalarına çekilmiş durumdadır. Terör örgütü kendi mahkemesini kurmuş; kendi asayiş birimleriyle asayişi sağlıyor. Kendi mahkemeleriyle adalet dağıtmaya çalışıyor.

Peki, ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hâl böyleyken, diğer bölgelerinde durum nedir? Görüyorsunuz; havalarda ayakkabı kutuları uçuşuyor, polis baskınlarında birden fazla kasaların içinde milyonlarca dolar, siyasi iktidarın bakanlarının ya da yakınlarının evlerinde kayda alınıyor. Yolsuzluk kol geziyor. Borçlanma ekonomisinden dolayı vatandaşımız nefes alamıyor, yoksulluk gittikçe artıyor. Herkes borçlanıyor; sanayicimiz, işçimiz, memurumuz, emeklimiz borçlanıyor. Ama onun ötesinde, yozlaşma nedeniyle artık vatandaşımızın can, mal ve namus güvenliği kalmamış durumdadır. Her gün gazetelerde, televizyonlarda iğrenç haberlere tanık oluyoruz."

Haber Merkezi

Beykoz'un Dünyalı çocuk misafirleri
Önceki Beykoz'un Dünyalı çocuk misafirleri
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz