Kültür

Van’ın vatansever gençleri Beykoz’dan yola çıktı

Van’ın vatansever gençleri Beykoz’dan yola çıktı
10.02.2019 20:38
| | |
3549

Foto galeri

İstanbul Van Vatansever Gençler Derneği, Beykoz’da yapmış olduğu bir toplantı ile kuruluşunu ilan etti.

Programa; TBMM Başkanı Başdanışmanı Adnan İnanç, Van Vatansever Gençlik Derneği Genel Başkanı Kemal Taşdemir, Gençlik Kolları Başkanı Veysel Taşdemir oldu.  

Programa, İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz katıldı.

Programa Binali Yıldırım’ı temsilen katılan Başdanışmanı Adnan İnanç, Yıldırım’ın katılamamasından dolayı üzgün olduğunu iletti. İstiklal marşı ve yemek ikramı ile başlayan programda sözü ilk alan Van Vatansever Gençlik Derneği Gençlik Kolları Başkanı Veysel Taşdemir, katılımcılara yönetim kurulu adına teşekkür ettiğini ifade etti.

İnsanların gönlünde hoş bir seda bırakabilmenin dernek adına en büyük amaçları olduğunu dile getiren Veysel Taşdemir şunları söyledi:

Kardeş olarak yaşamayı unuttuk!

“Bizler toplum olarak kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik fakat ne yazık ki kardeş olmayı unuttuk. Bizleri bağlayan İslam’dır. İnancımızın gereklerini yerine getirmek yerine yaşamanın gafletine kapıldık. Bizler bir ve beraber olmak durumundayız. Bunu gerçekleştirebildiğimiz durumlar tarihimizde pek çok örnekleri ile mevcuttur. Yeryüzü Allah’ın sofrası Peygamberimiz SAV’ındır. Bu sofranın etrafında Türk, Kürt, Arap, Acem hepsi bir Allah’a kardeşçe, çalmadan ihanet etmeden birbirini Allah için severek yaşamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son veriyor. Derneğimizin vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”.

Genel Başkan Kemal Taşdemir ise, tohumunu ektikleri toplumun yeşerdiğini gördüklerini ve bunun gururunu yaşadıklarını söyledi.

Derneklerinin kuruluş amacının İslam’ın son kalesini temsil etmek, bir olmak, birlikte bir noktaya hareket eden nesiller yetiştirmek olduğunu kaydeden Kemal Taşdemir, oluşumlarının kısa sürede büyüdüğünü ve bunun en önemli sebebinin samimiyet olduğunu kaydetti.

“Amacımız İslam’ın son kalesini temsil etmek”

Genel Başkan Taşdemir, “Başarılı olabilmemiz için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Dışarıda envai çeşit tehlikeler var. Bu tehlikelerden korunmanın yolu adaplı nesiller yetiştirmektir. Allah’ın “Birleşin” emri zorunluluktur. Hep birlikte bu davaya sahip çıkıp bizleri bölmek isteyenlere karşı bir duruş sergileyelim. Özümüz su ve topraktır. Gelin özümüze dönelim ve beraber olalım. Katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın Başdanışman Adnan İnanç konuşmasında, “gençliğin heba ve hevesine kapılmayıp bugün bu programı tertipleyen gençlerimizin böyle bir oluşumu gerçekleştirmeleri gerçekten çok önemli. Bir insan evlatsız, anasız, babasız yaşar da vatansız yaşayamaz.” ifadelerine yer verdi.

Suriyeli 15 temmuz Gazisi

15 Temmuz gazilerini ziyaret ederken Suriyeli bir genç ile karşılaştığını, ona Türkiyeli olmadığını Suriyeli olduğunu neden bu mücadelede yer aldığını sorduğunu kaydeden, Adnan İnanç, “O da bana ‘Ben Suriye topraklarında vatanımı bir sefer kaybettim. Artık burası benim vatanım. Ben ikinci vatanımı kaybetmek istemiyorum’ dedi.” şeklinde konuştu.

Baş Danışman Adnan İnanç şöyle devam etti:

En çok birlik ve beraberlik içerisinde bulunduğumuz bu ortama karşın Amerikalı George Clinton diyor ki, ‘Türkiye ekonomisi bugün 17. sırada. Böyle giderse Türkiye 2030’da 10. ülke haline gelecek. Ve Amerika için bir tehdit olacak. Türkiye Amerika’nın önünde eğilmeli.’

Bunu diyen şahıs Türkiye’nin Allah’a değil Amerika’ya kul olmasını istiyor. Buna tahammül edemeyen bir yiğit insan çıktı. Türkiye’de onların hiç hesap etmediği bir zamanda milletini arkasına alarak onların hiç hesap etmediği bir iktidar oldu.

Amerika Suriye’ye binlerce tır silah, bomba, mermi mühimmatı gönderiyor. Orada PYD-YPG terör örgütlerini eğitiyor. Türkiye bunu görüyor. Ve onun için bizim liderimizde bu gençlere destek vermek onların elinden tutmak istiyor. Yarınlara ulaşabilmek için, dünyada ki bütün umutsuzlara umut olabilmek için, bağımsız bir Türkiye olabilmek için, Filistin’de mazlumların umudu olabilmek, Halepçe’de katledilen Kürtlere kucağını açan bir güç olabilmek için onların hesap etmediği bir iktidarla bir lider geldi. İşte bu birlik ve beraberliğin korunmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Meclis Başkanı Başdanışmanı Adnan İnanç’a, Van Vatansever Gençlik Derneği Yönetimi katılşımları nedeniyle çiçek vererek teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Van Vatansever Gençler Derneği, Beykoz, Kemal Taşdemir, Veysel Taşdemir, Adnan İnanç

reklam
1 Yorum
Abuzeeya11.02.2019 00:17:54

Vanilyam, şanliyam kılıcı kanliyam

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"