Vakalar artıyor Beykoz'un koronavirüste son durumu

  • 0
  • 33797

Sağlık Bakanı Koca, 12 Haziran tarihine ilişkin verileri paylaştı. Beykoz'daki vaka durumunun ise HES uygulamasında arttığı görüldü.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 12 Haziran 2020 tarihli günlük koronavirüs tablosunu sosyal medya hesaplarından ve bakanlığa ait hesaplardan paylaştı.

Koca, paylaşımında günlük pozitif vaka sayısının yeniden 1000'in üzerine çıktığını, pozitif olan vakalardan yaklaşık 25 bin kişinin de henüz iyileşmediğini kaydetti.

Fahrettin Koca'nın açıklamaları sonrası Beykoz'daki vaka durumu merak konusu oldu. Bakanın kullanılması konusunda ısrar ettiği Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında incelendiğinde daha önce çok fazla vakanın olmadığı yerlerde vaka sayısında artış olduğu görüldü.

Vaka ve risk durumuna göre yeşilden kırmızıya doğru bölgeler renklendirilirken, Soğuksu, Yalıköy, Rüzgarlıbahçe, Merkez ve Kavacık bölgesinde vakalarda artış olduğu görüldü.

Bakan Koca, maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda vatandaşların uzun bir süre daha taviz göstermemelerini istedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nasıl bulaşır?

Hasta kişilerin öksürme veya hapşırmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer bireylerin ağız,burun ve gözlerine temasıyla, damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle bulaşabilmektedir.

Belirtileri nelerdir?

En çok karşılaşılan belirtiler ateş, öksürük ve solunum sıkıntısıdır. Şiddetli vakalarda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilir.

Yeni Koronavirüsün kuluçka süresi 2 ila 14 gündür.

Haber Merkezi

Beykoz 1908’in maçlarında belirsizlik sürüyor
Önceki Beykoz 1908’in maçlarında belirsizlik sürüyor
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz