V. Dönem toplantısı İsveç’in Lund şehrinde

  • 0
  • 6637
V. Dönem toplantısı İsveç’in Lund şehrinde
V. Dönem toplantısı İsveç’in Lund şehrinde
V. Dönem toplantısı İsveç’in Lund şehrinde
V. Dönem toplantısı İsveç’in Lund şehrinde

Beykoz Belediyesi’nin proje ortakları arasında yer aldığı, gençlerin yerel siyaset uygulamaları hakkında bilgilendirildiği AB Grundtvig Projesi’nin V. Dönem toplantısı İsveç’in Lund şehrinde gerçekleşti.

25 – 28 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenen toplantıda Grundtvig Projesi’nin ev sahibi Hollanda’nın yanı sıra Almanya, İsveç, Romanya ve Türkiye’den gençler bir araya gelerek bölgedeki yerel siyaset çalışmalarını yerinde inceledi.

Toplantıda ilçeyi Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcı Nevin Çalışkan,  AB ve Dış İlişkiler Uzmanı Filiz Öner ile Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyesi Kübra Gamsız temsil etti.  
AB’li Gençler Yerel Siyaseti Birlikte Öğreniyor
 
AB üyesi ve aday ülkeler arasında yetişkin eğitimini hedef alan Grundtvig Projesi, yerel siyasetçileri gençlerle bir araya getirerek sorunların dinlenmesi,  çözüm mekanizmasının geliştirilmesi ve yerel siyasette farkındalık yaratılması temeline dayanıyor. Proje ortağı ülkeler program dâhilinde ziyaret edilerek gençlerin siyasete katılımı yerinde inceleniyor.  
 
 
Lund toplantısında proje katılan gruplar öncelikle ev sahibi kurum olan Linerogarden Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti ve Lund şehrinde gençlere yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi. Şehirdeki siyasi partilerin üyeleri toplantıya iştirak ederek gençlerin sorularını yanıtladı.
 
Toplantı esnasında gruplar ayrıca Lund Belediye Başkanı Annika Annerby Jansson’u da makamında ziyaret etti. Belediye başkanı Jansson öğrencilere Lund şehrinin tarihçesini, belediyenin görev ve sorumluluklarını aktardı.      
 
3 günlük ziyaret tarihi bir Viking kasabası olan Foteviken kasabasına düzenlenen gezi ile sona erdi.
 
Haber Merkezi
Asırlık imam tek parti dönemini anlattı
Önceki Asırlık imam tek parti dönemini anlattı
CHP Beykoz 2023 çalışmalarını başlattı
Sonraki CHP Beykoz 2023 çalışmalarını başlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz