Uzman Çavuşu şehit eden terörist Beykoz'da yakalandı

  • 0
  • 14913
Uzman Çavuşu şehit eden terörist Beykoz'da yakalandı
Uzman Çavuşu şehit eden terörist Beykoz'da yakalandı

Samsun'da 2008 yılında Uzman Çavuş Serdar Dağ'ı şehit eden Murat İnce, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

Samsun'da 2008 yılında hayvan hırsızlarını durdurmak isteyen jandarma ekibine ateş ederek Uzman Çavuş Serdar Dağ'ı şehit edilmesi olayına karıştığı belirlenen Murat İnce, Beykoz'da yakalandı.

Şüphelinin 2013 yılından bu yana firari olarak arandığı gıyabında yargılanarak 22 yıl 6 ay hapis cezası aldığı ve cezasının kesinleştiği bildirildi. 

Geçmişte yapılan soruşturmalarda üç kişi oldukları belirlenen saldırganlardan Ali Çalışkan ve Murat İnce yakalanırken, kaçan Kemal Alver ise iki hafta sonra Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu.

Süreç içinde Kemal Alver ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirken diğer şüphelilerin yargılanmasına tutuksuz olarak devam ediliyordu. Murat İnce yargılama sırasında kayıplara karıştı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ve Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ekipler, hakkında 8 farklı konudan yakalama kararı olan, 22 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan Murat İnce'nin izini Beykoz'da buldu.  

Beykoz Tokatköy Mahallesinde Doğu Kapısı Caddesi üzerinde bir işyerine gelip gittiğini tespit edilen İnce takibe alındı. Bir haftayı aşkın süren takibin ardından İnce'nin işyerinde olduğunu belirleyen ekipler operasyon düzenledi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Paşabahçe polis merkezine teslim edilen Murat İnce, işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanarak cezaevine gönderdildi.

Haber Merkezi

Murat Aydın Beykoz'un umudu mudur?
Önceki Murat Aydın Beykoz'un umudu mudur?
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz