Güncel

Uyuşturucu bağımlıları Beykoz'da okul yaktı

Uyuşturucu bağımlıları Beykoz'da okul yaktı
01.03.2018 11:03
| | |
21975

Foto galeri Video galeri

Deprem tadilatı için boşaltılan Çiğdem İlkokulu'nda geceyi geçiren uyuşturucu bağımlıları okulu ateşe verdi.

İstanbul Beykoz'daki Çiğdem İlkokulu'nun tadilat için boşaltılan iki katlı binasında yangın çıktı. Ölen ya da yaralanan olmadı.

Beykoz'daki Çiğdem İlkokulu'nda sabah saatlerinde yangın çıktı. Depreme dayanıksız olduğu için tadilat amacıyla boşaltılan binanın giriş katında yangın çıktı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı sonrası olay yerine gelen Kavacık İtfaiyesi, yangını kısa sürede kontrol altına aldı.

"Yetkililer bir an önce el atmalıdır"

Deprem durumunda dayanıksız yapı sıfatında olduğu için 4 yıl önce tadilat kararı çıkan binada iki günde bir yangın çıktığını ifade eden Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, "Okulumuz fiziki durumundan dolayı 3-4 sene önce yıkım kararı alınan bir okul bu sene risk fazlalaştığı için eğitim Paşabahçe Ortaokulu'nda devam ediyor. Sabahçı ve öğlenci anlamında değerlendirerek oraya nakli yapıldı. Şu anda Çiğdem Mahallesi'nde okuyan öğrencilerimiz Paşabahçe'de eğitim görüyor. Burası şu an boş ama akıbeti belli değil, mülkiyetle ilgili bir sıkıntı olduğu için bunu bürokratik anlamda çözme şansı olmadı. Yapılan girişimlerde proje aşamasında olduğu söyleniyor. Eğitim yuvası olan bir yer uyuşturucu kullanan insanların mekanı haline geldi. Burada iki günde bir yangın çıkıyor, hırsızlıklar oluyor. Bir an önce yenilenmesiyle ilgili bir hareketlenme olması gerekiyor. Yetkililerin bir an evvel el atması gerekiyor" diye konuştu.

"Cam çerçeve açık, iki kişiyi görmüşler"

Erdal, "Burada cam çerçeve açık, iki kişiyi görmüşler. Peşlerinden koşmuşlar ama yakalayamamışlar. Herkesin girebileceği bir durum var. İçeride ısınmak için yaktıkları ateşi engelleyememişler. Bugün böyle, yarın böyle olmayacak diye bir şey yok" dedi.

Kavacık İtfaiyesi'ne bağlı üç takım itfaiye erinin yaklaşık bir saat süren söndürme ve soğutma çalışmaları sonrası Beykoz Kaymakamlığı'nın olayın ardından tedbir amaçlı çalışma yapması bekleniyor.

Kamu kurumu olan binada herhangi bir güvenlik görevlisinin olmayışına da vatandaşlar tepki gösterdi.

Emniyet güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Yangın, Çiğdem İlkokulu, Uyuşturucu, Muhtar, Murat Erdal, İtfaiye

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"