Uyarı üstüne uyarı… Beykoz’a kar geliyor

  • 0
  • 28187
Uyarı üstüne uyarı… Beykoz’a kar geliyor

İstanbul'da beklenen kar yağışı hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. kar yağışının Beykoz'da da etkili olacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada İstanbul'da bugün yağmur şeklinde başlayan yağışlar (13 Aralık 2016 Salı günü) itibari ile karla karışık yağmur ve kar yağışına dönecek.

Deniz ulaşımı durabilir

Karadeniz, Marmara, Eğe ve Akdeniz'de fırtına beklenildiği uyarısını yapan meteoroloji, "Marmara Denizi; rüzgarın 13 Aralık salı günü öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor" dedi.

İstanbul’da kuvvetli rüzgar ve kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kar uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada, "İstanbul'da bugün yağmur şeklinde başlayacak yağışın yarın öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği ve Çarşamba günü sabah saatlerine kadar kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte aralıklı kar sağanakları şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor" denildi.

Tedbir almakta fayda var

"Kıyılarda ciddi bir örtü yapması beklenmiyor" denilen açıklamada, "Ancak kentin kuzey ve yüksek kesimlerinde yer yer 5 cm'ye kadar örtü yapabileceği bekleniyor. Kar yağışından ötürü meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri yer aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre Marmara Denizi’nde fırtına beklenildiği açıklandı.

Marmara Denizi; rüzgarın 13 Aralık salı günü öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın 14 Aralık çarşamba günü sabah saatlerine kadar etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Haber Merkezi

Beykoz’dan Türkmenlere yardım hız kesmiyor
Önceki Beykoz’dan Türkmenlere yardım hız kesmiyor
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz