Kültür

Üstad Necip Fazıl, Beykoz’da anıldı

Üstad Necip Fazıl, Beykoz’da anıldı
2014.07.27 00:00
| | |
3676

Beykoz Belediyesi, edebiyat, fikir, şiir ve aksiyon adamı Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 29. yıldönümünde düzenlenen programla andı.

Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 29. yılında Beykoz'da düzenlenen belgesel, şiir dinletisi, konser ve konferans programıyla anıldı.

Ahmet Midhat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma etkinliğine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları, Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Baki Aksu, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Anma töreni öncesinde Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in hayatından karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi katılımcılar tarafından ilgiyle gezildi. Etkinlikte Selahaddin Kocaaslan Necip Fazıl’ın şiirlerini seslendirirken, Dursun Gürlek ve A. Vahap Akbaş’ta katılımcılara üstadın hayatından ve anılarından örnekler anlattılar.

Üstadın edebi kimliği, şair kimliği ve düşünce kimliğiyle nesilleri aydınlattığını belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Gençlere Üstadı tanıtmak ve anlatmak amacıyla çeşitli organizasyonlar düzenliyoruz. Bir dava ve aksiyon adamı olan Necip Fazıl, kendisinden sonraki nesiller için daima örnek ve önder olmuştur. Çile dolu hayatından nice eserler ve fikirler çıkmıştır. Davasını sürdürmek ve onu yeni nesillere aktarmakta bizlerin görevidir” dedi. Başkan Yücel Çelikbilek, programa katılan konuklara ve vatandaşlara da teşekkür etti.

Etkinliğin son bölümünde de sevilen sanatçı Aykut Kuşkaya, Necip Fazıl’ın şiirlerinden bestelediği eserleri seslendirdi.

Gece sonunda programa katılan tüm konuklara Necip Fazıl’ın kitaplarından hediyeler takdim edildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beykoz Belediyesi, Necip fazıl Kısakürek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"