Siyaset

Usta, dostluğu değil davayı kaybetti

Usta, dostluğu değil davayı kaybetti
2014.10.02 00:00
| | |
4255

Cumhuriyetköy'de bir araya gelen 6. Dönem Meclis Üyeleri, Hayrullah Usta'nın misafiri olmuş ve Dost Beykoz ise bu gecede yaşanılanları haberleştirmişti.

'İftara bile hatır etmemişti… Şimdi günah çıkartıyor' başlığıyla yayımlanan habere ilişkin, kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığını, dolayısıyla habere erişimin engellenmesi gerektiğini iddia eden Hayrullah Usta, Beykoz Sulh Ceza Hakimliği'nde Dost Beykoz aleyhine dava açmıştı.

2 Ekim 2014'te Dost Beykoz'a tebliğ edilen kararda Mahkeme, erişimin engellenmesi talebinin reddine karar verildiğini taraflara bildirdi.

Yaklaşık 3 hafta önce Cumhuriyetköy'de bir önceki dönem Meclis Üyeleri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katıldığı bir organizasyonda bir araya geldi. Yine kendisi de 6. Dönem Meclis Üyesi olan ancak bu seçim döneminde CHP'den aday olarak gösterilmeyen Hayrullah Usta, misafirlerini muhabbetle ağırladı. Söz konusu geceyi haber haline getiren Dost Beykoz ise Hayrullah Usta ile ilgili geçmişten getirdiği bir konuyu da gündeme taşıdı. Seçim öncesi Görele Mahallesi'nde yaşanılan gerginlikte, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen iftar sofrasına o dönemki Meclis Üyesi Hayrullah Usta oturmamış ve mahallelinin protestolarıyla gergin bir gece yaşanmıştı. Görele'de yaşanan gerginlikte haber için orada bulunan Dost Beykoz konuyu gündeme getirmişti.

‘Mahkeme karar verdi: “Engelleme talebinin reddine…”

Hayrullah Usta, Dost Beykoz'un "İftara bile hatır etmemişti... Şimdi günah çıkartıyor" başlıklı haberini 'kişisel haklarına saldırı' olarak değerlendirmesinin ardından, Beykoz Adliyesi'nde dava açmıştı. Söz konusu davaya bakan Beykoz Sulh Ceza Hâkimliği, 19 Eylül 2014'te görüştüğü dosya ile ilgili; Erişimin engellenmesi talebinin REDDİNE karar verdi.

Kader Gür: “Amacımız Hayrullah Usta’yı incitmek değildi”

Öte yandan söz konusu kararla ilgili olarak Dost Beykoz Başyazarı Kader Gür şunları söyledi:

"Bu tür konularda Dost Beykoz'a yönelik olan davalar ne yenidir ne de gelecekte bu davalar bitecektir. Bu bir adalet arayışıdır ve Mahkeme'nin vereceği karar doğrultusunda da vicdan rahatlatmaya yönelik bir yoldur. Bizim Hayrullah Usta ile kişisel bir husumetimiz olamaz. Hayrullah Usta, geçen dönem Beykoz Belediye Meclisi'nde CHP adına çalışmış bir kişidir ve pek çok kararın çıkmasında da ya desteği olmuştur ya da Beykozlunun hakkını kürsüde savunmuştur. Ancak aynı Hayrullah Usta, seçim öncesi Görele'de meydana gelen olaylarda hiç de masum bir kişi değildir. Provokasyonları yönetenlerin yanında yer almış ve Beykoz Belediye Meclisi'nin Üyesi olarak kendisine yakışmayacak davranışlar, eylemler içerisine girmiştir. Doğal olarak iddia konusu haberde yaşananlar hatırlatılmıştır.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

reklam
1 Yorum
koray kara04.10.2014 18:38:31

maalesef dün öyleydi buğün böyle yarın allah kerim siyaset işte vatan millet sakarya bitti malum şeyler ön plana çıktı kaderimiz lanet olsun

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"