Bölge

Üsküdar Meclisi’nde Beykoz Metrosu Konuşuldu

Üsküdar Meclisi’nde Beykoz Metrosu Konuşuldu
08.10.2016 11:39
| | |
7573

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Beykoz raylı hattının ve tünelinin en geç 2021'de bitirilmesinin planlandığını açıkladı.

Üsküdar Belediyesi 2017 yılı bütçesi, önceki gün düzenlenen toplantıyla belediye meclisinde görüşüldü.

2 BÜYÜK PROJEYİ AÇIKLADI

İlçede planlanan yatırım ve projeler ile müdürlük harcama kalemlerini içeren bütçe 410 milyon lira olarak belirlendi ve karar oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar'da hayata geçirilecek 2 büyük projeyi de ilk kez açıkladı. Başkan, Üsküdar-Beykoz arasına metro hattı ve Harem-Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli'nin yapılacağı da müjdeledi.

ÜSKÜDAR-BEYKOZ ARASI METRO GELİYOR

Başkan Hilmi Türkmen, "Raylı sistem Üsküdar'dan Beykoz'a kadar uzanacak. Marmaray'ın hemen çıkışından başlayarak yer altından Beykoz'a yeni bir metro hattı inşa edilecek. Tabi projeleri yapılıyor. 2019'a yetişmese de 2020-2021'e yetiştirilmesi amaçlanıyor. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun" dedi.

HAREM'DEN BEYKOZ'A UZANACAK

Başkan Türkmen, Üsküdar'a yapılacak diğer büyük projenin de Harem'den başlayarak yine Beykoz'a uzanacağını açıkladı. Başkan Türkmen, "Diğer proje yine Harem'den başlayacak. Beylerbeyi Stadı'nın olduğu yerin hemen oradan çıkarak tekrar yer altından devam ederek Küçüksu'ya kadar uzanacak. Lastik tekerlekli araçların geçiş yapacağı Tünel projesi de hayata geçirilecek. Bu iki proje eş zamanlı yürütülecek. Birisi metro diğeri de lastik tekerlekli araçlar için tünel olacak" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Üsküdar Belediyesi, Beykoz Metrosu

reklam
1 Yorum
M.Talat KARASAKALOĞLU09.10.2016 17:43:15

Lütfen metni daha dikkatli okuyalım....Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen ; ''KÜÇÜKSUYA KADAR UZANACAK'' diyerek Üsküdarın sınırında biteçeğini söylüyor.. LÜTFEN BUNUN ADINI BEYKOZ METROSU KOYMAYALIM...2004 YEREL SEÇİMLERİNDE broşürle söz veren Beykoz Belediye Başkanı sözünü VAADİNİ gerçekleştirirse onun adı BEYKOZ METROSU olacaktır.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"