Yaşam

Unutulmaz isimler parklarda yaşayacak

Unutulmaz isimler parklarda yaşayacak
2014.07.27 00:00
| | |
6665

Beykoz Belediyesi'nin "Her Çocuğa Bir Park" projesi devam ediyor. Yapılan yeni parklara ise Beykoz da yetişen önemli kişilerin isimleri veriliyor.

“Her Çocuğa 1 Park” Projesi kapsamında bugüne kadar ilçeye 72 park ve oyun alanı kazandıran Beykoz Belediyesi, Beykoz’un gururu olan isimleri Çubuklu ve Göztepe Mahalleleri’nde açtığı parklara verdi.

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki atıl alanları güzelleştirmek, çocuklarla gençlerin park ve oyun alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Çubuklu ve Göztepe mahallelerinde hizmete açtığı iki parka, Beykoz’un gururu olmuş, emeği geçmiş kişilerin isimlerini verdi.

Şehit Murat Öndin Mahallesinde Ölümsüzleşti 

Şırnak’ta vatani görevini yapmaktayken 1999 yılında şehit düşen Er Murat Öndin’in adına Çubuklu Mahallesi 101 Sokak’ta yapılan park, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Lemi Bilgin, İstanbul Devlet Tiyatroları Müdürü Osman Wober, mahalle sakinleri ve çocukların katıldığı törenle hizmete açıldı. Pinpon masaları ve oyun gruplarıyla güzelleşen parka büyükler için oturma ve dinlenme alanları da yapıldı.      

Beykoz Belediyesi’nin park yapımı çalışmaları kapsamında bir park da Göztepe mahallesine kazandırıldı. 2006 yılında vefat eden Göksu Muhtarı İrfan Çakır’ın adını taşıyan parka, basketbol sahası ve oyun gruplarının yanı sıra mahalle sakinlerinin günün her saatinde spor yapabilmeleri için fitness aletleri yerleştirildi.

İlçedeki atıl alanları düzenleyerek çocuk ve gençlerin hizmetine sunduklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin ilçenin  9 farklı noktasından yaptığı park ve oyun alanlarının çok yakında hizmete açılacağı müjdesini verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Her Çocuğa 1 Park, Beykoz Belediyesi, Beykoz, Çubuklu, Göztepe, Şehit Murat Öndin, Muharrem Ergül

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"