Ünlü modacı Bahar Korçan Beykoz’a defnedildi

  • 13.11.2021 04:11
  • Güncelleme: 13.11.2021 04:12
  • Okunma: 45013 kez
  • Yorum: 0
Sanat camiasının birçok ünlü ismine kıyafet tasarlayan Korçan, düzenlenen cenaze töreninin ardından Beykoz’a defnedildi.
Ünlü modacı Bahar Korçan Beykoz’a defnedildi

İlk olarak İstanbul Tekstil ve İhracatçıları Birlikleri’nce 1992 yılında düzenlenen yarışmada birinci olarak adından söz ettiren Bahar Korçan için Teşvikiye Camisi’nde ikindi namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Düzenlenen törene Modacı Bahar Korçan’ın kızı Lal Korçan’ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, tiyatro sanatçısı Demet Akbağ, Meltem Cumhul, Yonca Evcimik, Korçan ailesinin akrabaları ve sevenleri katıldı.

Türkiye’nin ilk moda tasarım ofisini 1993 senesinde açan Korçan, 1900’lü yılların sonunda İstanbul Moda Günleri’nde yapılan değerlendirmelerde de “En İyi Tasarımcı” ödülüne layık görüldü.

Korçan, Modern Dans Topluluğu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin yanı sıra Tarkan, Sezen Aksu, Yonca Evcimik ve Demet Akbağ gibi sanatçılarına kıyafet tasarlamasının yanında Moda Tasarımcıları Derneğinin başkanlığını yaptı.

Tanınmış modacı Bahar Korçan, cenaze töreninin ardından Beykoz’un Yalıköy Mahallesi’ndeki Gazi Yunus Mezarlığı’na defnedildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz