Son Dakika

Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak

  • 0
  • 11960
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak
Ünlü isimler Beykozlulara ünlüleri anlatacak

​Beykoz Belediyesi'nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Kültür ve Sanat Etkinlikleri'nin Şubat ayı programları dolu dolu geçecek.

Beykoz Belediyesi'nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Kültür ve Sanat Etkinlikleri'nin Şubat ayı programları dolu dolu geçecek. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ndeki Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek olan etkinlikler kapsamında, Türkiye'nin müzik tarihinde önemli yer edinmiş olan Cem Karaca ve Barış Manço gibi isimler anılacak. Necmettin Erbakan gibi yine Türkiye'nin yakın geçmişinde önemli izler bırakmış olan siyasetçilerin anılacağı Şubat etkinliklerinde 28 Şubat gibi siyasette iz bırakan tarihler de kapsamlı bir şekilde uzmanlar tarafından yorumlanacak. Etkinlik kapsamında ayrıca Erol Büyükburç, Nasrettin Hoca fıkralarıyla Beykozlu çocukların zihinlerinde iz bırakmaya çalışacak...

'2 Şubat 2015'in konuğu Doğukan Manço!'

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, ilk olarak Barış Manço'yu bir sergi ve konserle anacak. 1 Şubat 1999'da aramızdan ayrılan şarkıcı, besteci, söz yazarı ve TV program yapımcısı Mehmet Barış Manço’nun adına düzenlenen sergi, Beykozlularla buluşacak. Anadolu Rock türünün kurucuları ve en önemli temsilcilerinden birisi olarak kabul edilen Barış Manço'yu anma gününde, müzisyen oğlu Doğukan Manço da mini bir konser verecek. Beykozlular, bu eşsiz programı 2 Şubat Pazartesi günü saat 20.00'den itibaren takip edebilecek.

'5 Şubat 2015'te Melih Altınok geliyor...'

Gazeteci ve yazar Melih Altınok, "Ne var ne yok? Gündem Siyaset!" başlıklı söyleşi programında Beykozlularla bir araya gelecek. Makale, uzun metrajlı film senaryosu ve tiyatro dalında ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödülleri olan gazeteci Melih Altınok, gündeme dair soruları yanıtlayacak ve bu sırada siyasete dair gözlemlerini 'kendi perspektifinden yansımaları/izdüşümleri' Beykozlularla buluşturacak. Program, 5 Şubat Perşembe günü saat 19.30'da başlayacak.

'11 Şubat'ın konuğu Emrah Karaca'

Tıpkı Barış Manço gibi Anadolu Rock türünün kurucularından ve en önemli temsilcilerinden birisi olan Cem Karaca, ölümünün 11. yılında Beykoz'da anılacak. Müzisyen, besteci, tiyatrocu ve sinema oyuncusu olan Cem Karaca'nın Türkiye'de yarattığı 'rock kültü' 11 Şubat Çarşamba günü saat 19.30'da Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde masaya yatırılacak. Günü konuğu ise Karaca'nın kendi gibi müzisyen oğlu olan Emrah Karaca olacak.

 

'13 Şubat Cuma 20.00'de Fatih Sultan Mehmet Beykoz'a gelecek!'

Sultan 2. Murad ve Hüma Hatun'un oğlu 2. Mehmet, 21 yaşında İstanbul'u fethedecek, koca bir çağı değiştirecek, yasalar çıkararak devleti yeniden biçimlendirecek ve tüm bunların hepsini gelip Beykozlulara anlatacak... Osmanlı İmparatorluğu'nun en önemli Padişahları'ndan Fatih Sultan Mehmet, 13 Şubat Cuma günü Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde Beykozlularla buluşacak. Fatih'i anlatan, Fatih'i ölümsüzleştiren tiyatro oyunu, uzunca bir süre Beykozluların hafızasında kalacak...

'18 Şubat: Spor Saati - 19.30'

Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli spor spikeri ve sunucularından olan Ertem Şener, yine ülkenin en sivri dilli eleştirmenlerinden Rasim Ozan Kütahyalı'yı yanına alacak ve Beykoz'da sporseverlerle bir araya gelecek. Türk Milli Takımı'ndan Dünya Kupası'na... Tarihi başarılardan başarısızlıklara... Türkiye Ligi ile Avrupa Ligi'nin kıyaslanmasına kadar pek çok başlık ele alınacak ve lezzetli bir tartışmaya malzeme edilecek. Bu sırada izleyici/dinleyici olan Beykozlular da zaman zaman tartışmaya dâhil olacak ve kâh fikirlerini dile getirerek, kâh sorular sorarak tartışmanın kapsamını genişletecek. Kısacası 18 Şubat 2015 günü saat 19.30'da spor Beykoz'a gelecek ve program bittikten sonra bile etkisini uzunca bir süre hissettirecek...

'27 Şubat günü Necmettin Erbakan, adını taşıyan binada anılacak'

Türkiye'nin yakın geçmişine damgasını vuran en önemli siyasi figürlerden birisi olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, katma değerleri ve anılarıyla Beykozluları 'zaman tünelinde' karşılayacak. Birbirinden kıymetli konuklar, 27 Şubat 2015 Cuma günü saat 20.00'da Beykozlulara Necmettin Erbakan'ı anlatacak. Merhum Erbakan, kendiyle aynı adı taşıyan binada Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde anılarla, makalelerle, şiirlerle ve eşsiz görüntülerle saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle anılacak.

'28 Şubat Cumartesi Saat 14.00... Şimdi Çocuk Saati...'

Bu yıl 79. yaşını kutlamaya hazırlanan Türk Pop Müziği Sanatçısı Erol Büyükburç, bu kez fıkralarla Beykozlu Çocuklara seslenecek. Hazırcevaplılığıyla tanınan Filozof ve Bilge Nasreddin Hoca'nın birbirinden güzel fıkralarını anlatacak olan Erol Büyükburç, Beykozlu çocuklara keyifli dakikalar yaşatacak.

'28 Şubat, 18 yıl sonra Post Modern Darbe paneliyle hatırlanacak'

Türkiye'nin yakın tarihinde önemli sonuçlar doğuran 28 Şubat 1997 günü, aradan geçen 18 yılın ardından Beykoz'da yeniden masaya yatırılacak. Taraf Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü ve şimdilerde Türkiye Gazetesi köşe yazarı Yıldıray Oğur; yanına Hilal Kaplan, Markar Esayan ve Cem Küçük'ü alıyor ve 28 Şubat'ta yaşanılanları yorumluyor. Çarpıcı konuların ele alınacağı 28 Şubat Post Modern Darbe paneli, adıyla aynı günde 28 Şubat 2015'te saat 19.30'da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde Beykozluları bekliyor.

Haber Merkezi

Beykoz 1908 son haftaya umutlu girdi
Önceki Beykoz 1908 son haftaya umutlu girdi
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz