Son Dakika

Ünlü isimler Beykoz için ne dedi?

  • 0
  • 9079

Ünlü isimler uzun süredir doğasıyla cazibe merkezi haline gelen Beykoz ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Çok sayıda ünlü ismin İstanbul içinde tabiata doğru göç etmesine neden oldu. Anadolu yakasında yeşil bir doğaya sahip Beykoz bu göçte ön plana çıkıyor.

Ünlülerin Beykoz’da ormanla çevrili lüks sitelerde geniş bahçeli, havuzlu, görkemli villalarda yaşadığına tanık oluyoruz.

Tabiatın yanı sıra semtte nüfusun fazla olmaması, sakinlik ve hem şehir içinden uzak olması hem de gerçekleştirilen projelerle sağlanan ulaşım kolaylığı Beykoz’u ünlülerle buluşturuyor. 

Geçmişte fabrikalar nedeniyle işçi kesimin tercih ettiği Beykoz, son yıllarda üst gelire sahip kesimden de talep görmektedir. Deniz seviyesinden başlayarak 270 metreye kadar yükselen Beykoz’un engebeli arazisini Riva, Küçüksu ve Göksu dereleri parçalamıştır.

Sibel Can: 15 yıldır Beykoz’da oturuyorum. Beykoz ormanla iç içe, şehir hayatından uzak. Pandemi sürecinde de çocuklarımla doğada yürüyüşler yaptık.

Demet Akalın: Beykoz’da 13’üncü yılım. Buradan isterseniz kalabalığa karışabiliyorsunuz. Kızım Hira’nın okulu evimize yakın, bahçeli, havuzlu ve her türlü konforu evimizde bulabildiğimiz bir düzende yaşıyoruz. Burada mutluyuz.

Ömür Gedik-Ferhat Göçer: Dokuz yıldır Beykoz’da 20 kedi, iki köpek, sekiz balık ve bir kaplumbağa ile bahçeli bir evde yaşıyoruz. Çiftlik hayatı gibi...

Berkay: Altı yıldır Beykoz’dayım. Oturduğumuz sitenin yarısı orman. Çocuklarımız için burası çok güzel. Güvenlikli bir site ve 3-4 parkı var. Bahçemde sporumu yapabiliyorum ve çocuklarımla rahat vakit geçirebiliyorum. Beykoz sakin, hareketli hayattan uzak.

Murat Yıldırım: Beykoz hem şehrin içinde hem de dışında, ormanla iç içe... Oksijen ve semtin sakinliği bakımından tercih ediyoruz. İman Elbani’yle evlendikten sonra doğa aşığı bir çift olarak buraya yerleştik. Doğanın içinde yürüyüş yapıyoruz.

Türkan Şoray: “Eski evimde 25-30 sene oturdum. Orada çok fazla anım vardı. Yağmur’un çocukluğu da orada geçti. Ama artık vedalaşma zamanı gelmişti. Beykoz’daki evin en güzel yanı sonsuz yeşilliği. Doğa ile iç içeyiz. Sardunyaları tek tek seçtim. Palmiye, mavi çamlar, meyve ağaçları ve domatesler ektim. Kendime yeni bir uğraş edindim. Bahçede saatlerce yeşilliği seyrediyorum.

Haber Merkezi

Yeşilay Beykoz Şubesinden ‘nefes’ hatırlatması
Önceki Yeşilay Beykoz Şubesinden ‘nefes’ hatırlatması
Beykoz İstanbul'un tarım geleceğine ışık tutacak
Sonraki Beykoz İstanbul'un tarım geleceğine ışık tutacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz