Son Dakika

Ünlü futbolcunun eşinden Beykoz’a fotoğraf sergisi

  • 0
  • 4041
Ünlü futbolcunun eşinden Beykoz’a fotoğraf sergisi
Ünlü futbolcunun eşinden Beykoz’a fotoğraf sergisi

Beykoz, 4 Ekim Dünya Hayvanları gününde Fenerbahçeli Sosa’nın eşi Carolina Alurralde’nin ‘Dost’ isimli sergisine ev sahipliği yapacak.

İstanbul’un en fazla sokak hayvanı barındıran ilçelerinden Beykoz, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla, Fenerbahçeli futbolcu Jose Sosa’nın eşi Carolina’in “Dost” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle, sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak üzere açılacak sergide, ünlü futbolcunun eşi ve aynı zamanda bir hayvan sever olan Carolina Alurralde’nin ilçenin sokaklarından objektifine yansıyan kareler yer alacak.

Sosa’nın Fenerbahçe’ye transferi sonrasında İstanbul’da yerleşen Carolina vaktinin çoğunu Beykoz’daki evinde fotoğraf ve resim sanatıyla uğraşarak geçiriyor.

Hayvanlarla özel bir bağı bulunan Carolina Alurralde’nin dünyanın farklı kentlerinden sokak hayvanlarına yönelik çeşitli fotoğraf çalışmaları da bulunuyor.    

Beykoz Belediyesi tarafından Türkiye’nin en modern merkezlerinden biri olarak kurulan “Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”nde açılışı yapılacak sergiyle sokakta yaşayan hayvanlara ve ihtiyaçlarına dikkat çekilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katılacağı sergi açılışı sonrasında davetlilerle merkez gezilecek.

İlçedeki sokak hayvanlarının her türlü konforu düşünülerek hazırlanan merkezde kedi ve köpeklere özel ve ısıtmalı barınma alanları, tam teşekküllü ameliyathaneler, muayenehaneler, kuaför hizmeti, yoğun bakım ve tedavi üniteleri bulunuyor.

Merkezde sevgi ve şefkatle yapılan bakım ve tedavi sonrasında sağlıklarına kavuşan sokak hayvanları, yürürlükteki yasa gereği yaşadıkları çevreye geri bırakılıyor.  

PROGRAM:

Tarih: 4 Ekim 2021 Pazartesi (Yarın)

Saat:

15:00 Kokteyl ve Müzik Dinletisi

15:30: Video Gösterimi

15:45: Konuşmalar

16:15: Sergi Açılışı ve Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Gezisi

Yer: Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi - Öğümce, Mahmutşevket Paşa Köyü Yolu 10. km. 

Haber Merkezi

Beykoz'da deniz taksi fiyatları cep yaktı
Önceki Beykoz'da deniz taksi fiyatları cep yaktı
Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Sonraki Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz