Uluslararası yarış yeniden Beykoz'dan start aldı

  • Güncelleme: 22.07.2018 17:42
  • Okunma: 5461 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin düzenlediği Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, Beykoz Kanlıca'dan start aldı.
Uluslararası yarış yeniden Beykoz'dan start aldı

Beykoz Kanlıca İskelesi'nden başlayan ve Avrupa Yakası'nda Kuruçeşme'de sona eren 6,5 kilometrelik rışan 2 bin 419 sporcu katıldı. Yarışmada 55 ülke temsil edildi.

Türkiye ve İstanbul'un tanıtımına katkıda bulunan yarışta sporcular, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun startı vermesiyle Anadolu yakasında Kanlıca İskelesi'nden kurulan sahneden İstanbul Boğazı'na atladı.

Ayaklarındaki çipler vasıtasıyla derecelerin belirlendiği yarışta yüzücülere, parkur boyunca ihtiyaç anında müdahale edebilmek için deniz araçları eşlik etti.

Dünyanın en iyi açık su yüzme organizasyonu olarak gösterilen etkinliği, erkekler genel klasmanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Doğukan Ulaç, 46 dakika 58 saniyelik derecesiyle ilk sırada tamamladı. Türk yüzücü Erge Can Gezmiş 47 dakika 14 saniyelik derecesiyle ikinci, ABD'den Alexander Kostich ise 47 dakika 41 saniyelik zamanı ile üçüncü oldu.

Kadınlar genel klasmanda ise Türk sporcu Hilal Zeynep Saraç, 50 dakika 30 saniyelik derecesiyle ilk sırayı elde etti. İkinci sırayı, 50 dakika 40 saniyelik süresiyle Buse Topçu alırken, onu 10 saniye geriden takip eden ABD'li Amy Dantzler ise üçüncü sırada kendisine yer buldu.

Yarış sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile TMOK Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Asbaşkanı Uğur Erdener takdim etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz