Siyaset

Ulusalcılar Beykoz’da toplandı

Ulusalcılar Beykoz’da toplandı
2014.08.31 00:00
| | |
5627

Ulusal Kanal ve İşçi Partisi'nin organize ettiği Ulusal Gönüllüleri Toplantısı konuşmacılarından gazeteci Can Ataklı, bugün medyanın baskı altında olduğunu belirterek, "Otosansür hâlâ devam etmekte. Kitle medyası ciddi bir otosansür uyguluyor. Buna b

Medyanın otosansür uygulamasına karşın fiili durumlarda şaşırdığını, bilinçli yada bilinçsiz olarak bu dikkatini terk ettiğini anlatan Ataklı,Tuncay Güney'in açıklamalarının birden bire kitlesel medyada yer almasının, Başbakan Erdoğan'ın Ergin Saygun'u ziyaretinin büyük puntolarla gazete manşetlerinde yer almasının aslında bir "patlama"ya işaret ettiğini belirtti. Gazeteci Can Ataklı"Tuncay Güney ne dedi: 'Ergenekon bir oyundur, içeride yatanlar boşu boşuna yatıyorlar' dedi. Peki otosansür yok mu medyada? Var. Var ama otosansür konuları bir başka kişi tarafından fiile dönüştüğünde medya otosansürü terk ediyor. Şu son hastane ziyaretini biliyorsunuz. Açın bakın kitlesel medya ne yapmış? Manşetlerin hepsinde Erdoğan-Asker fotoğrafı var. Bu otosansür uygulamak zorunda kalan medyanın patlamasıdır" diye konuştu.

Ulusal Gönüllüleri Beykoz’da toplandı

Ulusal Gönüllüleri, Beykoz Boğaziçi Kafe'de Pazar günü kahvaltısında bir araya geldi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı toplantıda, gazeteci Can Ataklı ve Boğaziçi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Cenk Özdağ konuşmacı olarak yer aldı.

‘Beykozlu çözümün parçası olacak!’

"Türkiye Çözüm Arıyor" sloganıyla Beykoz'da bir araya gelen gönüllülere ev sahipliği yapan İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, Dost Beykoz’a özel açıklamalar yaptı. Gerçekleştirilen toplantının yalnızca Beykoz İşçi Partisi üyelerinden oluşmadığını vurgulayanEyüp Bostan, Beykoz'da yaşayan ve ülkenin genel durumundan dolayı endişeye düşen hemen her kesimden insanı kucaklamayı amaçladıklarını kaydetti. Bostan, şunları söyledi:

"Burada yalnızca Beykozlular var. Ancak hepsi İşçi Partili değil. Bizim üye sayımız zaten 150 değil. Şunu da belirteyim, içeride yer alan 150 kişiyi aşkın insan Beykoz'un insanıdır. Örneğin dün gece aldığım bir telefonda bir yurtsever 'Ben Avrupa Yakası'nda ikamet ediyorum ancak aslen Beykozluyum, yarın ben de toplantıya katılabilir miyim?' diye sordu. Dolayısıyla burada benim de tanımadığım ama kalbi Beykoz için atan insanlar var. Beykoz için Türkiye için çözüm arıyorlar. Çok ama çok sıkıntılı günlerin bizi beklediği yalnızca benim fikrim değil. Türkiye'de pek çok insan bunu görüyor ve Ulusal Gönüllüleri çatısında bir araya gelerek, sorunlara yönelik üretilecek çözümün bir parçası olmaya çalışıyorlar. Bunu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda biz gördük. Toplantılarımıza yönelik ilgiye bakıldığında, bunu görenin yalnızca biz olmadığı ortadadır."

Hangi ırktan geldiğinizi siz belirleyemezsiniz

Öte yandan gazeteci Can Ataklı'nın medya ve siyaset üzerine tespit ve eleştirilerini belirtmesinin ardından bir konuşma yapan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cenk Özdağ ise Türkiye Gençlik Birliği'nin (TGB) kurucu üyesi olduğunu hatırlatarak, TGB'nin Amerikalı askerlere yönelik eylemlerini övdü. Kişinin hangi ırktan geldiğini kendisinin belirleyemeyeceğini anlatan Özdağ, "Buna karşın bugünkü Türk söyleminde eskiye oranla bir farklılık vardır. Türk denildiğinde geçmişte algılanana geri dönmek gerekiyor. Eğer Türk dediğimizde geçmişte algılanan noktaya dönersek, o zaman bu ırka yönelik eleştiriler de kendiliğinden ortadan kalkacaktır" dedi.

Ataklı: 28 Şubat’a karşı çıkmıştım!..

Toplantı sonrası Dost Beykoz’a özel açıklama yapan Eyüp Bostan dışında bir başka isim de gazeteci Can Ataklı'ydı. "Geçmişte yaptığınız bugüne yönelik öngörüleriniz gerçekleşti mi?"sorumuzu yanıtlayan Ataklı, 28 Şubat sürecinde askerin tutumuna karşı çıktığını ifade ederek, "Ben o dönemde büyük eleştiri alacağımı bildiğim halde 28 Şubat'a karşı çıkmıştım. Bugünkü yaşananları o zaman da söylemiştim. O şekilde ahlak dışı yöntemlerle eğer bir iktiadarı devirirseniz, bugünün zeminini de hazırlardınız. Böyle de oldu. O dönemde Çevik Bir, Erbakan'a karşı Fethullah Gülen'i destekliyordu. Oysa Necmettin Erbakan daha milliydi. Ben böyle düşünüyordum. O ahlak dışı yöntemlerle yapılan iktidar devirme hareketi sonrası merkez sağ yok edildi. Radikal kesimlerin önü açıldı. Bugünkü iktidarı o günlerden itibaren etkilediler" şeklinde konuştu. İktidar ile cemaat arasında bir gerginlik olduğuna inandığını dile getiren gazeteci Can Ataklı, bunun bir fırsat olduğunu ve başta CHP olmak üzere tüm muhalefet unsurlarının bu çatışmadan faydalanması gerektiğini sözlerine ekledi.

‘CHP’de oradaydı’

Ulusal Gönüllüleri Toplantısı yetkilileri, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban TörenDSP Beykoz eski İlçe Başkanı ila CHP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de kendilerine bu toplantıda eşlik ettiğini açıkladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Can Ataklı, Cenk Özdağ, Eyüp Bostan, İşçi Partisi, Ulusal Kanal, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"