Siyaset

Ülkü Ocakları bilgi yarışmaları Beykoz’da başladı

Ülkü Ocakları bilgi yarışmaları Beykoz’da başladı
07.03.2015 18:49
| | |
5581

Anadolu Yakası Ülkü Ocakları’nın düzenlediği ‘bilgi yarışmasına’ Beykoz ev sahipliği yaptı.

Anadolu Yakası’nın her ilçesinden katılım sağlanan bilgi yarışmasının birinciliğini Pendik ve Tuzla ilçeleri paylaşırken Ataşehir ikinci oldu.

Ülkü Ocakları İlçe Başkanları ve İl Yöneticilerinin katıldığı programın açılışında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş ve şehitler için Saygı Duruşu akabinde İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşının ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı Ülkü Ocakları Anadolu Yakası Bölge Başkanı Aydın Güngör yaptı.Güngör, “Bizler kendisine gelen ilk vahiyoku!ile iki cihanda ümmetini selamete erdirmeye çalışan Peygamber Efendimiz (SAV)’in sancaktarıyız. O kutlu sancağa sahip çıkmak, bilgi sahibi olmak ve bilgiye hükmetmektir. Bilime hükmetmek demek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün buyurduğu gibiİlmi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır.Başbuğumuz Rahmetli Alparslan Türkeş’in emrettiği gibicihan hâkimiyetinesahip olmaktır. Türkmen Beyimiz Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrettiği gibi 2023’te 100. Yılını kutlayacak Türkiye Cumhuriyetineçağın mührünü, damgamızıvurmaktır. İşte o kutlu damgayı taşıyan genç Ülkücü kardeşlerimiz bugün bu salondalar ve birbirleriyle yarışacaklar. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Bölge Başkanı Aydın Güngör’ün yaptığı konuşmanın ardından ise kürsüye Ülkü Ocakları İl Teşkilat Başkanı Vedat Şahin davet edildi. Şahin, Türkiye siyasetinde var olmuş partilerin zamanla yitip gittiğine dikkat çekerken şunları söyledi:

Bende yarışacak kardeşlerimiz gibi yarışma sürecinin hemen başlamasından yanayım. Bu nedenle fazla vaktinizi almayacağım. Rahmetli Başbuğumuz Hakk’a yürüyeli 18 yıl oldu. Türkiye’de birçok siyasi oluşumla mücadele eden Milliyetçi Hareket Partisi mücadelesine hiç geri kalmadan devam ediyor. Türk siyaset tarihine adını yazdırmış birçok siyasi var. Bunlardan bir tanesi Rahmetli Bülent Ecevit, 1999 yılında %20 oy alarak Başbakanlık yaptı. Ecevit rahmetli oldu bugün Demokratik Sol Parti sadece bir tabela partisi… Rahmetli Turgut Özal Türkiye’de üç dönem Başbakanlık ve bir dönem Cumhurbaşkanlığı yaptı. Rahmetli olduktan sonra ise Anavatan Partisi diye bir parti kalmadı. Süleyman Demirel hala yaşıyor. Doğru Yol Partisi’nin Genel Başkanlığı’nı yaptı. 6 defa Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yaptı fakat Doğru Yol Partisi, Türk siyaset tarihinden silindi gitti. Rahmetli Necmettin Erbakan; Başbakanlık yaptı Saadet Partisi bugün yüzde 1 oy alıyor. Rahmetli Alparslan Türkeş 18 yıl önce hayata gözlerini kapattı fakat Milliyetçi Hareket Partisi yüce bir dağ gibi varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Protokol konuşmalarının ardından ise bilgi yarışması, Anadolu Yakası’nın ilçelerinden gelen Ülkü Ocakları temsilcilerinin yerlerini almasıyla başladı. Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’ndan Mehmet Gündoğdu, Emre Çömlekçi ve Serdar Aytaç’ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada ilk soruyu herkes doğru cevapladı. Bilgi yarışması ön eleme ve final şeklinde iki bölümde yapıldı. Finalin ardından 8’er soruyu doğru cevaplayan Pendik ve Tuzla Ülkü Ocakları birinciliği paylaşırken 6 soruyu doğru cevaplayan Ataşehir Ülkü Ocakları ise ikinci oldu.İstanbul çapında üç bölgede yapılacak bilgi yarışmalarının finalistleri ise il finalinde yarışacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz, Ülkü Ocakları, Bilgi Yarışması, Alparslan Türkeş, Başbuğ, Aydın Güngör, Milliyetçi Hareket Partisi, MHP, Mehmet Gündoğdu, Emre Çömlekçi, Serdar Aytaç, Pendik Ülkü Ocağı, Tuzla Ülkü Ocağı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"