Kültür

Ülkü Erakalın’ın Yeşilçam anıları

Ülkü Erakalın’ın Yeşilçam anıları
2014.07.23 00:00
| | |
10717

60 yıllık sanat yaşamını iki bölümden oluşan müzikli bir gösteri yapan Ülkü Erakalın Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi’nde perde açtı.

Müzik ve sinema dünyasında geçen 60 yıllık sanat yaşamını iki bölümden oluşan müzikli bir gösteriyle sanatseverlerle paylaşan Ülkü Erakalın Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi’nde perde açtı.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün eşleriyle birlikte katıldığı program saat 20.30’da başladı. Türk Sineması’nın mihenk taşı olan Yeşilçam’ı merak eden sanatseverler gösteriyi ilgiyle izledi.

Programına “Sinema Şarkısıyla” başlayan Erakalın, sanat yaşamını izleyicileriyle paylaştıktan sonra “Yeşilçam Sokağı, “Hayal Kahveleri”, “Eski Gala Geceleri”, “Sinema ve Tiyatromuzda Atatürk” konularında yaptığı çeşitli röportaj ve değerlendirmeleri seyircilerle paylaşırken, yıllar önce Vasfı Rıza Zobu ile yaptığı röportaj salonda bulunanlara sıcak anlar yaşattı.

Ülkü Erakalın’ın sunduğu gösteriye sık sık alkışlarıyla eşlik eden sanatseverler programın sonuna kadar Türk Sinema ve Tiyatrosu’na yön veren ölümsüzleşmiş isimleri, kamerasının önünden geçen birbirinden değerli sanatçıları ve onlarla ilgili anılarını sunarken zaman zaman duygu sağanağı yaşanmasına da yol açtı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ülkü Erakalın, Yeşilçam, Feridun Karakaya

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"